Hlavní obsah

Policie zadržela člověka podezřelého z nastražení bomby na autě v Přerově

1. 9. 2021, 19:46 – Přerov

Policisté zadrželi osobu podezřelou z nastražení výbušného systému na autě v Přerově, uvedla ve středu přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zadrženého člověka obvinili z obecného ohrožení, hrozí mu až osm let vězení. Zaparkovaný VW transportér vybuchl v Sušilově ulici v pondělí, nikdo nebyl zraněn.

Foto: Škoda

Ilustrační foto

Článek

Podle informací ČTK byl vůz jen několik dní označen novými firemními polepy, patří majiteli sportovního obchodu.

„V souvislosti s pondělní explozí nástražného výbušného systému umístěného na vozidle v Sušilově ulici byla zadržena podezřelá osoba, které bylo ve středu v odpoledních hodinách sděleno obvinění z trestného činu obecné ohrožení,” uvedla policejní mluvčí.

Bližší informace k celému případu policisté sdělí ve čtvrtek, dodala mluvčí.

V centru Přerova explodovalo auto

Krimi

Auto vybuchlo v pondělí v 19:40. Patří majiteli přerovského sportovního obchodu, firemní polepy na něj nechal umístit ve čtvrtek minulý týden. Výbuch ho šokoval, v rozhovoru pro ČTK řekl, že si důvod nedokáže vysvětlit.

V blízkosti exploze je dětský domov, podle jeho ředitele Luďka Doležela jedna ze střepin narazila na parapet a rozbila květináč, jiné materiální škody nezaznamenal.

„Rána to byla opravdu velká, všichni si tady mysleli, že nám bouchl kotel nebo nějaké plynové zařízení. Celý dům se otřásl,” řekl ČTK ředitel domova Luděk Doležel.

Podle majitele vozu je v ulici kamerový systém a jedna z kamer zabírala i vůz.

Auto v Přerově explodovalo kvůli nastražené bombě, zjistila policie

Krimi

Reklama

Výběr článků