Hlavní obsah

Podezřelý z dvojnásobné vraždy bude vydán do Německa

23. 7. 2020, 11:02 – Plzeň
Právo, pab

Němec Heinz R., který je podezřelý z dvojnásobné vraždy ve Schwandorfu a kterého čeští policisté zadrželi začátkem července na Domažlicku, bude předám k trestnímu stíhání do domovské země. Rozhodl o tom Krajský soud v Plzni.

Muž podezřelý z vraždy v NěmeckuVideo: Patrik Biskup, Právo

 
Článek

„K předání kompetentním orgánům Spolkové republiky Německo dojde v pátek,“ potvrdila Právu mluvčí soudu Lucie Jíchová.

Podle německých vyšetřovatelů vnikl muž do domu své bývalé partnerky v příhraničím městečku Schwandorf, kde ji i s jejím novým přítelem ubodal k smrti. Z místa pak odjel na kole. Tamní kriminalisté začali po podezřelém pátrat v pondělí 29. června, kdy nalezli obě těla v domě, který prohledali poté, co dvojice bez omluvy nepřišla do práce. Během šetření pak zjistili, že Heinz R. byl nedávno propuštěn z výkonu trestu a svoji bývalou přítelkyni začal sledovat a vyhrožovat jí.

S vydáním souhlasil

Osmapadesátiletého muže zadržela policejní hlídka 1. července nedaleko obce Kout na Šumavě, kde se skrýval. Zatčení se nijak nebránil. Tvrdil, že s vraždami nemá nic společného. To zopakoval i při výslechu během rozhodování o vazbě. Čeští policisté mu odebrali vzorek DNA a poslali německým detektivům, aby ho mohli porovnat s biologickými stopami z místa činu.

S vraždami nemám nic společného, tvrdí Němec zadržený na Domažlicku

Krimi

Následně plzeňské státní zastupitelství obdrželo od německých protějšků podklady pro předávací řízení a s těmi pak podalo k soudu návrh na předání do SRN.

„Nezkoumali jsme, jaké důkazy má proti podezřelému německá strana. Zajímalo nás pouze, zda skutek, ze kterého je dotyčný v Německu obviněn, je trestným činem i v České republice. Tato podmínka je splněna, takže nic nebránilo jeho předání. Navíc s tím podezřelý souhlasil,“ uvedla státní zástupkyně Eva Panošková.

Reklama

Související témata:

Výběr článků