Hlavní obsah

Po výstřelu v muničním skladu na Rychnovsku zemřel vojenský policista

26. 6. 2020, 10:06 – Rychnov nad Kněžnou
Právo, pra

Po výstřelu ve vojenském skladu v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku zemřel příslušník Vojenské policie. Tragédie se stala ve čtvrtek okolo sedmé hodiny večer. Na místo jako první dorazila hlídka Policie ČR.

Foto: Petr Horník, Právo

Ilustrační snímek

Článek

„Od čtvrtečního večera jsme se zabývali střelbou na Rychnovsku, při níž zemřel příslušník Armády ČR,“ potvrdila policejní mluvčí Eva Prachařová.

„Mohu potvrdit, že došlo ke střelbě. Případ převzala Vojenská policie. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Nikdo další nebyl zraněn. Okolnosti střelby jsou ve stadiu šetření. Byla nařízena soudní pitva a proběhnou další expertizy,“ potvrdila mluvčí vojenské policie Nikol Hájková.

Vojenská policie zasahovala na generálním štábu

Domácí

Příslušník Vojenské policie vykonával v areálu muničního skladu běžnou službu v rámci služebních povinností. „Standardně tam vykonáváme služební činnost,“ upřesnila Hájková.

Podle informací Práva se mělo jednat o nešťastnou událost. Vojenský policista se měl podle nepotvrzených informací za doposud nevyjasněných okolností údajně střelit blíže nespecifikovanou zbraní.

Reklama

Výběr článků