Hlavní obsah

Po pádu z lešení se muž na Opavsku těžce zranil

1:18
1:18

Poslechněte si tento článek

Brumovice

V bezvědomí a s vážnými zraněními skončil v neděli ráno muž (52), který v Brumovicích na Opavsku spadl z lešení. Záchranáři ho ošetřili a sanitkou převezli mimo obec, kde pacienta přeložili do vrtulníku, který jej transportoval do nemocnice.

Foto: ZZS MSK

ilustrační foto

Článek

Muž se zranil před 8. hodinou při pádu z výšky šesti až osmi metrů. „Při příjezdu záchranářů byl již při vědomí a s posádkami komunikoval. Prvotní vyšetření ukázalo poranění hlavy, hrudníku a páteře s příznaky míšní léze, a podezření na poranění břicha,“ nastínil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Uvedl, že záchranáři zajistili muži žilní vstup, podali mu léky proti bolesti a na utlumení vědomí a provedli imobilizaci krční páteře a pánve. „Zraněného uložili do celotělové podtlakové matrace a sanitním vozidlem jej transportovali k vrtulníku, který musel přistát mimo centrum obce, na louce vzdálené asi 150 metrů od místa zásahu,“ objasnil s tím, že pacient byl letecky přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.

Mluvčí záchranářů Humpl upozornil, že v letních měsících nejsou podobné úrazy během prací na domě či zahradě ojedinělé. „Chceme proto apelovat na dodržovaní bezpečnosti během prací ve výškách. Mnohdy totiž mají vážné, či dokonce nevratné následky,“ varoval.

Související témata:

Výběr článků

Načítám