Hlavní obsah

Druhou noc venku. Osmiletá Julia ztracená u Čerchova se stále nenašla, pátrají po ní vrtulníky

12. 10. 2021, 8:35 • Aktualizováno 12. 10. 2021, 9:42

Ani po dalším celonočním pátrání se policii a hasičům nepodařilo najít pohřešovanou osmiletou Julii Sleegersovou z Německa, která se v neděli navečer ztratila v okolí nejvyššího vrchu Českého lesa, Čerchova na Domažlicku. Pátrání v lesnatém terénu pokračovalo celou noc, v úterý ráno bude porada o dalším postupu. Hledání ztraceného dítěte bude pokračovat, řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Policejní pátrání po osmileté dívceVideo: Policie ČR

 
Článek

„Policisté v souvislosti s pátráním po pohřešované dívce žádají všechny občany, kteří se 10. října mezi 15. a 19. hodinou pohybovali na Čerchově a v jeho okolí, aby kontaktovali linku tísňového volání 158,” uvedla policie v úterý dopoledne.

Pátrání po dívce, která se ztratila při rodinném výletě v okolí Čerchova a Malinové hory, začalo v neděli k večeru na české i bavorské straně hranice. Čerchov leží asi dva kilometry od hranic s Německem.

Policie neuvádí počty lidí, kteří jsou do pátrání zapojeni, původně mluvili zhruba o 200 lidech na české i německé straně hranice. Pátrací týmy se několikrát vystřídaly. V pondělí odpoledne všichni hasiči, policisté a další lidé zapojení do akce vytvořili zhruba 800 metrů dlouhou hustou rojnici a důkladně procházeli znovu území. Matka dívky jim v terénu ukazovala, ve kterých místech se dítě ztratilo.

Foto: Policie ČR

 

Německou dívku se stále nedaří najít, podle psychologa zpanikařila a může být zraněná

Krimi

Děvčátko hledají záchranné týmy policistů z pořádkové, dopravní policie, ze zásahové i pořádkové jednotky, studenti z policejní školy, profesionální i dobrovolní hasiči. Na pomoc přijeli v pondělí i s technikou pracovníci ze šumavského národního parku a lesníci Městských lesů Domažlice, kteří mají zkušenosti s pohybem v zalesněné krajině.

Foto: Policie ČR

Pohřešovaná Julia Sleegersová

Do hledání se zapojily české i německé vrtulníky, na místě jsou čeští i němečtí kynologové se služebními psy. Policie v pondělí bez dalších podrobností uvedla, že kromě rozsáhlé pátrací akce policisté v Čechách i v Bavorsku prověřují další verze.

Foto: Policie ČR

Dívka z Německa pohřešovaná na Domažlicku

Po dívce policie pátrá v režimu Dítě v ohrožení. Měla by mít bundu modré barvy, džínové kalhoty a na nohou červené boty. Měří 120 až 130 centimetrů a má plavé vlasy.

Reklama

Související témata:

Výběr článků