Hlavní obsah

Ohořelý muž z pražských Klánovic byl zavražděn, v lese hledal poklady

17. 6. 2014, 13:19 – Praha • Aktualizováno 17. 6. 2014, 13:41
Novinky, Ondřej Kořínek

Pražská policie v úterý informovala, že mrtvý muž, který byl nalezen v klánovickém lese, byl zavražděn. Podle kriminalistů odešel minulou středu hledat poklady, a když se nevrátil, příbuzní to ohlásili policii. Jeho ohořelou mrtvolu pak našel kolemjdoucí.

Foto: Policie ČR

Policie zveřejnila fotografii oběti, protože hledá svědky mužova zmizení.

Článek

„Příčinu smrti zjistili až lékaři Ústavu soudního lékařství, kteří jednoznačně konstatovali, že ke smrti muže došlo násilným způsobem. S ohledem na skutečnost, že prošetřování případu je na samotném začátku, nemůžeme být ke způsobu smrti zavražděného jakkoli konkrétní,“ informoval mluvčí policie Tomáš Hulan.

Detektivové ale zmapovali poslední kroky mrtvého. Muž odešel minulou středu mezi 9.–10. hodinou z domu v pražských Stodůlkách do lesa v Klánovicích, kde šel hledat poklad s detektorem kovu.

„Při odchodu zároveň avizoval, že se domů vrátí kolem patnácté hodiny. Jelikož se tak nestalo, oznámili příbuzní policistům třináctého června jeho pohřešování,“ doplnil Hulan s tím, že případ muži zákona nespojují s žádnou předchozí vraždou.

Zároveň požádal veřejnost o informace k pohybu oběti jak ve Stodůlkách, tak v klánovickém lese. Informace přijme linka 158. Muž byl střední, 174 cm vysoké postavy a měl kulatý obličej, modré oči a krátké plavé vlasy.

Jeho ohořelé tělo našel v lese poblíž Staroklánovické ulice náhodný kolemjdoucí v sobotu dopoledne. Tělo bylo značně ohořelé, a proto kriminalisté nařídili provedení pitvy, která měla odpovědět na otázku, jak muž zemřel.

Reklama

Související témata:

Výběr článků