Článek
Policisté v tiskové zprávě zveřejněné ve středu dopoledne uvedli, že 35letá žena z Plzeňska své těhotenství tajila a nenavštěvovala gynekologickou ordinaci.
„Nakonec porodila potají ke konci května v rodinném domě v Kynšperku nad Ohří, kde bydlel její přítel a kde byla nalezena část dětského těla. Novorozence po porodu zabalila do předem připraveného pytle na odpadky a ten odnesla do výklenku zahrady rodinného domu a uschovala pod prkna,“ uvedl mluvčí policie Jakub Kopřiva.
Případ začal ve středu 3. června krátce před 21. hodinou, kdy bylo na tísňovou linku 158 oznámeno nalezení části lidského těla u rodinného domu v Kynšperku nad Ohří. Na místo okamžitě vyrazili policisté a kriminalisté. Následné ohledání ukázalo, že nalezeným ostatkem byla horní končetina dítěte.
O den později následovala rozsáhlá pátrací akce v okolí místa nálezu. Do terénu vyrazily desítky policistů, strážníci městské policie i dobrovolní hasiči. Pomáhali také služební psi speciálně vycvičení na vyhledávání lidských ostatků.
Kriminalisté během dne zadrželi podezřelou ženu a obvinili ji z vraždy. Hrozí jí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Soud ji poslal do vazby.
V médiích se objevila také informace o tom, že mělo být tělo novorozence rozčtvrceno. „Dle prvotních šetření kriminalistů nebylo tělo novorozence rozčtvrceno a následně „hozeno psům“, jak bylo dle neoficiálních informací v mediálním prostoru prezentováno. Zároveň nebyla o den později, tedy v pátek 5. června, nalezena další část lidského těla, jak bylo rovněž medializováno,“ dodal Kopřiva.
Vyšetřování nadále pokračuje. Policie uvedla, že pracuje s několika vyšetřovacími verzemi a provádí další úkony směřující k objasnění všech okolností případu. Další informace chce zveřejnit, jakmile to dovolí stav vyšetřování.

