Hlavní obsah

Obrněná stříkačka hasičů sešrotovala na Opavsku osobní auto

7. 5. 2019, 10:14 – Opava • Aktualizováno 7. 5. 2019, 11:08

Kuriózní nehoda se stala v úterý ráno před branami speciálního záchranného útvaru hasičů v Hlučíně. Srazilo se tam osobní auto s obrněnou automobilovou stříkačkou, která vyjížděla z areálu. Zatímco na voze hasičů nebyl téměř ani škrábanec, osobní auto je možná na odpis. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn. Zavinění je nejasné.

Foto: Pro Novinky Petr Ender

Nehoda obrněného auta v Hlučíně.

Článek

K nehodě došlo před sedmou hodinou ranní. „Kolona aut hasičů vyjížděla z areálu ve směru na Ostravu, přičemž jedno z aut podle prvních informací narazilo z boku do projíždějícího osobního renaultu. Míra zavinění se nyní zjišťuje,“ řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Dodal, že vozidla hasičů neměla spuštěnu výstražnou zvukovou signalizaci. „Prvotní informace hovoří o tom, že měli pravděpodobně spuštěné oranžové majáky,“ dodal Černohorský. Kvůli nehodě byl v místech omezen provoz.

Foto: Záchranný útvar HZS ČR

Stříkačka v akci

Mluvčí Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně Ivo Adámek potvrdil, že hasiči nejeli k akutnímu zásahu a neměli spuštěnou signalizaci. „Naše vozidlo je téměř nepoškozené. Jediná škoda tak vznikla na osobním automobilu,“ řekl mluvčí Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně Ivo Adámek.

Foto: Záchranný útvar HZS ČR

Speciální auto Tatra CZS 40 Titan

Podle něj jde o cisternovou stříkačku Tatra CZS 40 Titan. „Tato cisterna je určená pro zásahy v místech, kde hrozí nebezpečí výbuchu, používá se také například při lesních požárech a podobných událostech. Proto je konstrukce vozidla zesílená a z toho vyplývá i skutečnost, že při nehodě nedošlo k jejímu poškození,“ řekl Adámek.

Foto: Záchranný útvar HZS ČR

Kabina hasičského auta.

Reklama

Související témata:

Výběr článků