Hlavní obsah

Nezletilou dceru dohazovala HIV pozitivnímu muži, půjde na 5 let do vězení

27. 9. 2022, 9:18

O sexu své nezletilé dcery s HIV pozitivním mužem nejenže věděla a nijak mu nebránila, ale dokonce ji k tomu i vybízela. Za to si 39letá žena z Karlovarska, která sama zákeřnou nemocí trpí, odsedí pět let za mřížemi. Trest si vyjednala se státním zástupcem a v úterý jejich dohodu schválil Krajský soud v Plzni.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

„Na obviněnou ženu jsem podal obžalobu pro trestné činy obchodování s lidmi, ohrožování výchovy dítěte, šíření nakažlivé nemoci a pokusu těžkého ublížení na zdraví,“ potvrdil krajský státní zástupce Martin Rykl.

Podle spisu žena věděla, že její dcera v období od roku 2017 až do roku 2020 dochází za 56letým mužem nakaženým smrtelným virem a má s ním pohlavní styk.

„Dívce, která byla tehdy ve věku 11 až 13 let, nejprve měla kontakty s mužem tolerovat a poté ji i pobízet k tomu, aby za mužem chodila a uskutečňovala s ním sexuální styky. Závažnost jejího jednání zvyšuje skutečnost, že o muži věděla, že je nakažen HIV,“ stojí v obžalobě.

Podle státního zástupce jako matka, která má pečovat o zdravý vývoj své dcery, nepodnikla žádné kroky, aby jí v takovém jednání zabránila.

„Naopak, když už dívka nechtěla mít s mužem dál sex, přemlouvala ji, aby v tom pokračovala,“ doplnil žalobce.

Nezletilou dceru měla dohazovat HIV pozitivnímu

O motivu jednání obviněné ženy se dá jen spekulovat, před policisty totiž odmítla vypovídat. Nemocný muž byl vlastníkem domu, kde měla s dcerou pronajatý byt, a finančně na tom žena nebyla nejlépe.

Muže, který s nezletilou dívkou souložil, poslal letos v dubnu Vrchní soud v Praze na šest let do vězení. Uznal ho vinným z pohlavního zneužívání, šíření nakažlivé nemoci a pokusu ublížení na zdraví.

„Zakrýval jí oči ručníkem a zasouval do přirození pohlavní úd, prsty či rukojeť holicího strojku. Nejméně ve třech případech s ní uskutečnil nechráněný pohlavní styk,“ popsal státní zástupce.

Do trestu soud zahrnul navíc dva případy, kdy měl obžalovaný muž ve stejném období ještě nechráněný pohlavní styk s dospělými ženami, kterým svou sexuálně přenosnou chorobu úmyslně zamlčel.

„Svým jednáním vystavil všechny tři poškozené riziku nákazy nevyléčitelnou nemocí, a vážně je tak ohrozil na zdraví,“ konstatoval žalobce s tím, že k přenosu nákazy naštěstí ani v jednom případě nedošlo.

HIV pozitivní muž z Karlovarska znásilňoval 13letou dívku, tvrdí obžaloba

Obžalovaný muž se přiznal, že nezletilou dívku nejprve osahával a postupně s ní měl i několik pohlavních styků, které si nahrával na mobilní telefon.

„Chodila vyzývavě oblečená a měl jsem pocit, že chce sex. Párkrát se stalo, že mi sama dala pusu. Pasivní nebyla ani při mazlení a předehře. Nikdy mi neřekla, abych přestal, ale pravda je, že také nikdy neřekla, abych začal,“ vypovídal muž.

„Předtím jsem se jí vždy zeptal, jestli jí moje sexuální aktivita nebude vadit. Vzrušovala mě, nedokázal jsem jí odolat. Miloval jsem ji. Pokaždé jsem použil kondom,“ dodal.

Tvrdil, že o nákaze HIV pomlčel údajně kvůli předsudkům vůči této nemoci. Podle svých slov litoval toho, co dělá, a chtěl se dokonce sám udat na policii, ale dívka mu prý řekla, že to nikomu neprozradí.

Reklama

Výběr článků