Hlavní obsah

Na střední škole v Sokolově hromadně zkolabovali studenti

25. 6. 2021, 9:52 – Sokolov • Aktualizováno 25. 6. 2021, 15:13
Právo, vor

V pátek ráno zkolabovalo na střední škole v Sokolově 19 studentů. Karlovarská krajská záchranka kvůli tomu vyhlásila mimořádnou událost prvního stupně. Podle Petry Bakurové z krajské záchranné služby se jedná o lehké kolapsové stavy studentů. Podle policie neunikal plyn nebo jiné škodlivé látky.

Foto: Policie ČR

Záchranáři a policisté u školy v Sokolově

Článek

„Ve čtvrt na devět jsme dostali hlášení o dvou osobách, studentech, které mají nevolnost ve škole,“ uvedl mluvčí karlovarské krajské záchranky Radek Hes.

Posilnil se alkoholem a šel driftovat. BMW skončilo na hřišti

Krimi

„Následně poté, co na místo dorazila posádka záchranné služby, nahlásila větší počet osob, momentálně je jich devatenáct. Poslali jsme tam již osm posádek,“ pokračoval mluvčí.

„Vyhlásili jsme mimořádnou událost prvního stupně a aktivovali jsme hasiče a policii, aby se prověřilo, zda tam nedošlo k nějaké intoxikaci, nebo aby se našly důvody toho, co se tam v té budově stalo a děje či uniklo. To zatím nikdo neví. Zda je to z jídla, nebo nějaký plyn, to nikdo neví,“ dodal Hes. Událost se podle něj stala ve školní budově, kde se nachází střední vojenská a policejní škola.

Muž na Sokolovsku střílel z okna po sousedovi a vážně ho zranil

Krimi

„Provedeným měřením a důkladnou prohlídkou školy můžeme vyloučit, že by se jednalo o únik plynu či jiné škodlivé látky. Dále čekáme na výsledky lékařských vyšetření,” oznámila policie v pátek dopoledne.

Žáci se účastnili slavnostního ukončení školního roku s předáním vysvědčení ve venkovních prostorách. "Během slavnostního ukončení nám bohužel omdlelo a postupně ztratilo vědomí asi 20 dětí, okamžitě jsme jim poskytli první pomoc," řekl ČTK ředitel policejní školy Zdeněk Jedlička. Škola již o incidentu informovala ostatní žáky a rodiče. "Objekt jsme předali k vyšetřování policistům," dodal Jedlička.

Reklama

Výběr článků