Článek
K první nehodě vyjížděli policisté ve 21:20 v Ostravě-Mariánských Horách. „Osmačtyřicetiletý muž jel na jízdním kole pod vlivem alkoholu a nezvládl řízení. Upadl na vozovku, kde jej nalezli kolemjdoucí,“ informovala v neděli policejní mluvčí Pavla Jiroušková.
Při dechové zkoušce na alkohol nadýchal muž přes 1,3 promile. „Při havárii utrpěl zranění a byl předán do péče zdravotníků,“ uvedla Jiroušková.
Jen tři minuty po první nehodě přijali policisté oznámení o druhé, tentokrát v obci Morávka na Frýdecko-Místecku. „Zde jel osmačtyřicetiletý muž z kopce na elektrokole a při průjezdu pravotočivou zatáčkou havaroval a spadl do několik metrů hlubokého srázu,“ konstatovala mluvčí.
Při pádu cyklista utrpěl zranění, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice. „Při šetření nehody policisté zjistili, že před nehodou měl muž požívat alkoholické nápoje. Byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení,“ poznamenala Jiroušková.
Obě události policisté zadokumentovali a následně případy předají k projednání správnímu orgánu. Oběma mužům hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun.
„Připomínáme, že i cyklisté jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu, včetně zákazu jízdy pod vlivem alkoholu. Alkohol výrazně snižuje schopnost reakce, rovnováhu, což může mít vážné následky nejen pro samotného jezdce, ale i pro ostatní účastníky provozu,“ doplnila policejní mluvčí.