Hlavní obsah

Na Přerovsku hořel dům, škoda je 2,5 milionu. Ve hře je i úmyslné založení

27. 9. 2022, 10:28

Škodu za 2,5 milionu korun způsobil požár, který v noci z pondělí na úterý zachvátil rodinný dům v Beňově na Přerovsku. Likvidovaly ho čtyři jednotky hasičů. Majitele nalezli uvnitř objektu, v takzvaném vejminku. Zdravotníci ho převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci. Příčina požáru je v šetření. Podle policistů je jednou z verzí i úmyslné založení.

Foto: HSZ Olomouckého kraje

V Beňově na Přerovsku hořel rodinný dům

Článek

„Objekt byl průjezdem rozdělen na dvě obytné části. Požár zasáhl tu větší. Podle oznamovatele, který událost ohlásil na naše krajské operační a informační středisko ve 23:00, se uvnitř nacházela jedna osoba,“ řekla Právu mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Hasiči po příjezdu podle ní vylomili dveře, aby se dostali do hořícího domu, a v silně zakouřených prostorách v dýchacích přístrojích hledali majitele. Současně hasili třemi proudy jak přízemí, tak rovněž první podlaží.

Na Klatovsku vzplál rodinný dům

Krimi

„Majitele nakonec našli v části domu, která nebyla požárem zasažena, poskytli mu první pomoc a předali jej zdravotnické záchranné službě. Následně dům prošli s termokamerou a vyhledávali skrytá ohniska. Poté byl objekt předán k dohledu dobrovolné jednotce z Beňova,“ dodala mluvčí.

Policisté, jakmile to okolnosti dovolí, v úterý místo požářiště ohledají ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů a za účasti psa specializujícího se na vyhledávání ohnisek požárů a chemika z odboru kriminalistické techniky a expertiz.

„Jednou z verzí, kterou se zabýváme, je i úmyslné zapálení. Na základě doposud zjištěných okolností jsme zahájily úkony trestního řízení pro podezření z poškození cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že okolní domy nebyly požárem zasaženy.

Reklama

Související témata:

Výběr článků