Hlavní obsah

Na jednání přinesu zápalné lahve, řekl úřednici ozbrojený podnikatel v Havířově

14. 9. 2015, 12:48 – Karviná
Právo, hon

Se dvěma střelnými zbraněmi v rukou vyhrožoval v pátek pracovnicím finančního úřadu v Havířově na Karvinsku dvaačtyřicetiletý muž. Výhrůžky souvisely s jeho podnikáním, přesný motiv ale policie nesdělila.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

O případu v pondělí informovala mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Řekla, že podnikatel se dostavil do kanceláře finančního úřadu a vytáhl dvě střelné zbraně a krabičku nábojů.

„V tu chvíli pracovnice nedokázaly s určitostí říct, o jaké konkrétní zbraně se jednalo. Muž klidným hlasem řekl, že je na finančním úřadě zlikviduje a vyslovil požadavky vztahující se k jeho podnikatelské činnosti. Pracovnice muže požádala, aby znovu přišel v odpoledních hodinách. Muž při odchodu sdělil, že na jednání s sebou přinese zápalné láhve,“ uvedla mluvčí.

Plynová pistole a flobertka

Úřednice okamžitě zavolaly na pomoc policii. „Do terénu vyjeli policisté a povolána byla i zásahová jednotka,” popsala Viačková. Mezitím policisté podezřelého zadrželi poblíž jeho bydliště. Muž se během výslechu ke svému jednání doznal a vyslovil politování.

„Zbraněmi, které podezřelý muž měl s sebou, byla plynová pistole a flobertka, náboje byly určeny do těchto zbraní,“ dodala mluvčí.

Podnikateli nyní hrozí dva až osm let vězení. „V minulosti nebyl nikdy trestán,“ doplnila Viačková.

Reklama

Výběr článků