Hlavní obsah

Na Českolipsku se v noci střetla tři auta, devět lehce zraněných

14. 6. 2020, 9:41 – Jestřebí

Hasiči u Jestřebí na Českolipsku v noci na neděli zasahovali u dopravní nehody tří vozidel, při které devět lidí utrpělo lehké zranění. ČTK to dnes řekl mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev, upřesnil tak předchozí informaci o deseti zraněných. Mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský ČTK řekl, že mezi zraněnými bylo pět dětí. Řidič osobního auta měl v dechu 1,8 promile alkoholu, dodal policejní mluvčí.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Šest pacientů bylo převezeno do nemocnice v České Lípě, dva převezla záchranná služba do nemocnice v Liberci, uvedl Georgiev. Jeden pacient byl ošetřen na místě. „Jeden zraněný nám tam 'haproval', protože nejdřív chtěl do nemocnice odjet, ale potom zůstal na místě," vysvětlil změnu v počtu zraněných Georgiev.

Robovský uvedl, že se srazilo osobní auto s dodávkou a SUV. „Audi pravděpodobně předjíždělo terénní automobil s přívěsem na přepravu koní, se kterým se při předjížděcím manévru bočně střetlo. Následně Audi narazilo do protijedoucí dodávky, v níž cestovalo několik osob, od níž se odrazilo a skončilo v levém příkopu," řekl mluvčí.

Hasiči převedli pět koní do náhradního přívěsu. Na twitteru o tom informoval mluvčí krajských hasičů Jan Přerovský. „Hasiči spolupracovali při ošetřování všech zraněných osob, provedli protipožární opatření a zasypali na komunikaci uniklé provozní kapaliny z vozidel," řekl Přerovský. V době nehody byla silnice zcela neprůjezdná.

Reklama

Související témata:

Výběr článků