Článek
Nehoda se stala v ulici Dobronická. Mluvčí policie Jan Daněk Novinkám sdělil, že podle svědectví z místa dívka vběhla autu do cesty u autobusové zastávky.
Záchranáři na místě zasahovali v několika týmech, včetně letecké služby. Mluvčí záchranky Karel Kirs sdělil, že pacientka utrpěla vážná vícečetná poranění a zdravotníci ji uvedli do umělého spánku a napojili na plicní ventilaci.
„Dále zraněnou naložili do tzv. celotělové fixní dlahy a přepravili na dětské traumacentrum,“ dodal Kirs.
Podle Daňka se při kontrole ukázalo, že mladík za volantem, ročník 1999, neměl řidičské oprávnění a navíc u něj následně vyšel pozitivně test na drogy.
Okolnosti nehody dál vyšetřují policisté, kteří silnici v době zásahu uzavřeli kvůli přistání záchranářského vrtulníku.

Auto srazilo dívku v Praze
