Hlavní obsah

Lupič v Praze za tři hodiny brutálně napadl tři lidi

9. 3. 2014, 19:50 – Praha

Policie pátrá po lupiči, který 25. února v Praze během tří hodin brutálně napadl tři lidi a způsobil škodu za desetitisíce korun. Mladý muž postupně zaútočil na jednoho muže a dvě ženy, obě ženy jsou dodnes v nemocnici, uvedl v neděli policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Násilník zaútočil na prodavače ve večerceVideo: Policie ČR

 
Článek

Muž poprvé zaútočil ve večerce ve Štúrově ulici. Nejprve se tvářil jako běžný zákazník, který si chce koupit několik lahví alkoholu, ale když vietnamský prodavač otevřel pokladnu, několikrát ho udeřil pěstí do obličeje a snažil se získat peníze.

Vietnamci se podařilo utéct z prodejny a venku začal volat o pomoc, lupič v tomto případě utekl bez jediné koruny. I tak ale způsobil škodu na zboží za 15 000 korun.

Podruhé hledaný násilník zaútočil o tři čtvrtě hodiny později ve stejné ulici, tentokrát ale v čínské restauraci. Zmlátil vietnamsky hovořící servírku, které vyrazil několik zubů, a uloupil z pokladny 45 000 korun. Pak utekl.

Ženu přestal bít, když získal její kabelku

Potřetí útočil chvíli před 19:00 v Libušské ulici, kde na chodníku napadl nic netušící ženu, kterou chvíli před tím sledoval.

"Poškozenou nejprve uchopil zezadu kolem krku a srazil ji na zem. Tam napadenou popadl za hlavu, se kterou jí několikrát doslova praštil o chodník. Poté začal lomcovat a házet s celým jejím tělem zprava doleva, mlátit ji hlava nehlava pěstí a kopat do ní," popsal situaci Hulan.

Násilník napadl ženu na ulici a ukradl jí kabelkuVideo: Policie ČR

Útočník podle něj od násilí upustil až ve chvíli, kdy se zmocnil ženiny kabelky, v níž měla dva mobilní telefony a peněženku s několika tisíci v hotovosti. Žena tak utrpěla materiální škodu 15 000 korun.

Hledaný je ve věku mezi 25 až 30 lety, sportovní, 190 centimetrů vysoké postavy, má tmavé, až černé vlasy a hovoří česky bez přízvuku. Hrozí mu za loupež až deset let vězení.

Případ vyšetřují kriminalisté čtvrtého policejního obvodu, svědci se mohou obrátit na linku 158.

Reklama

Související témata:

Výběr článků