Hlavní obsah

Lásku si chtěl vynutit vězněním a bitím

30. 12. 2002, 15:46 – PŘÁSLAVICE
Novinky, Miloslav Hradil

Jedenatřicetiletý muž z Olomouce neunesl rozchod se svou stejně starou družkou a bitím se minulý víkend snažil bývalou milenku přimět k návratu. Věznil ji ve svém přechodném bydlišti, vyhrožoval jí amputací ňadra a zabitím, pokud se k němu nevrátí a nebude s ním žít ve společné domácnosti.

Foto: Vlasta Hradilová

Lety balónem nabízejí zajímavé pohledy na hrad Bouzov z ptačí perspektivy.

Článek

"Muž minulý týden v pátek v odpoledních hodinách před obcí Přáslavice v okrese Olomouc po předchozí slovní rozepři nutil v autě svou bývalou stejně starou družku, aby se k němu vrátila. Žena jeho návrh odmítla. Muž proto zastavil a poškozenou vytáhl násilím z vozidla. Bil ji pěstmi do obličeje a při škrcení jí vyhrožoval zabitím. Poté ji odvezl do svého přechodného bydliště. Tam ji uzamkl a bránil jí v odchodu z domu, kde musela setrvat až do sobotního rána," řekla v pondělí severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Ráno podle ní násilník ve svch tyranských praktikách pokračoval. "Ženu škrtil, na těle cítila kuchyňský nůž. To vše za slovních vyhrůžek zabitím, pořezáním těla a případnou amputací ňadra. Mladou ženu donutil svléknout se a přivázal ji páskem od županu na lůžko. Poté jí strkal do pochvy láhev od lihoviny a přinutil ji, aby mu rukou třela pohlavní úd," uvedla mluvčí s tím, že posléze násilnický exmilenec ženu znásilnil. Poté ji ještě donutil spolykat nezjištěné druhy a množství léků.

Ženě se podařilo uprchnout

Když se v noci na neděli žena vzbudila, s úlevou zjistila, že muž spí. Nepozorovaně se jí podařilo opustit rodinný dům a obrátit se telefonicky o pomoc na linku tísňového volání 158. Své martýrium pak vylíčila policistům.

Žena utrpěla lehké zranění - několik hematomů na různých částech těla. Doba léčení je odhadována na jeden až dva týdny. Policisté násilníka zadrželi v neděli. Byl obviněn z trestných činů vydírání, zbavení osobní svobody a znásilnění. Byl podán návrh na jeho vzetí do vazby.

Reklama

Související témata:

Výběr článků