Hlavní obsah

Kriminalisté viní dva muže z krádeží aut za více než šest miliónů

23. 5. 2013, 11:56 – Liberec

Frýdlantští kriminalisté zadrželi dva muže, které viní z podílu na krádežích aut za více než šest miliónů korun. U jednoho policisté objevili i tři kilogramy marihuany a nelegálně drženou zbraň. Oběma hrozí až pětileté tresty.

Foto: Policie ČR

Ukradená auta ukrytá v bývalém statku v Bulovce na Frýdlantsku.

Článek

"Vyšetřování stále není u konce a není vyloučeno, že se zvýší jak počet skutků, tak i způsobená škoda," informovala krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková. Oba jsou stíhání vazebně.

Po zlodějích pátrali kriminalisté více než rok, do případu se zapojily tři desítky policistů. Impulzem k pátrání byla dílna objevená loni v dubnu, v níž se demontovala kradená auta. V bývalém statku v Bulovce na Frýdlantsku našli tehdy policisté tři kradené škodovky a velké množství dílů z 12 rozřezaných aut.

Foto: Policie ČR

Budova, která skrývala automobily

"Obvinění muži si v podstatě v dílně zařídili velice dobře prosperující živnost. Na základě poptávky kradli auta, měnili u nich identifikační znaky, auta demontovali a následně prodávali jednotlivé náhradní díly," uvedla Suchánková.

Oba muže zatkla policie před několika dny. Při zadržení čtyřicetiletého recidivisty policie objevila Volkswagen Multiva, který byl ukraden v červnu 2010 v Doksech na Českolipsku. "Zadržený u auta změnil identifikační znaky a používal ho jako své auto," řekla Suchánková.

Foto: Policie ČR

Budova, která skrývala automobily

Policisté muže obvinili i z legalizace výnosu trestné činnosti, neboť na sebe převedl 13 kradených vozidel. "U těchto aut zničil veškeré identifikační znaky, aby znemožnil zjištění skutečného původu. Auta pak demontoval na náhradní díly," dodala mluvčí.

Podle ní byl 40letý muž nedávno odsouzen za jinou majetkovou trestnou činnost. I při zatýkání jeho 47letého komplice zajistili kriminalisté odcizené auto – již částečně rozebranou octavii ukradenou letos v dubnu v Rumburku na Děčínsku. Při domovní prohlídce v jeho bytě našli i přes tři kilogramy marihuany. Nelegálně drženou zbraň si schoval v kufru auta svého kamaráda.

Foto: Policie ČR

Budova, která skrývala automobily

Už v březnu se podařilo kriminalistům chytit jiného člena této skupiny, který auta přímo kradl. Osmačtyřicetiletého muže zadrželi dvakrát bezprostředně po krádeži, ve druhém případě se snažil ujet a ohrožoval i další motoristy. Také tento muž je stíhán vazebně.

Reklama

Výběr článků