Hlavní obsah

Kamioňák pil přímo za volantem, na Pelhřimovsku skončil s 2,7 promile v příkopu

20. 8. 2021, 11:13 – Pelhřimov
Právo, pko

Originální pitný režim dodržoval za volantem devětapadesátiletý řidič kamionu převážející dřevěné fošny. Přímo za volantem se totiž posilňoval alkoholem. Svou soupravu pak v pátek časně ráno převrátil za Pelhřimovem do příkopu.

Foto: Policie ČR

Nehoda kamionu na Pelhřimovsku

Článek

Po nehodě mu policisté naměřili 2,7 promile. Řidič měl vyjíždět z Opavy a jel přes Havlíčkův Brod, kde už si zavdal na kuráž. V pití pokračoval i při cestě směrem od Havlíčkova Brodu až na Pelhřimovsko k místu nehody na frekventované silnici 1/19 mezi Starým Pelhřimovem a Čížkovem, kde na zcela rovném úseku nezvládl řízení.

Kličkující kamion vyděsil řidiče na D1. Z kabiny se vypotácel namol opilý šofér

Krimi

„Plně naložená souprava je vzhledem ke své hmotnosti v provozu kolosem, který v případě nehody může způsobit ostatním účastníkům silničního provozu fatální následky. V tomto případě se souprava převrátila mimo komunikaci, ale mohla vyjet do protisměru, kde hrozí riziko čelních střetů,“ kroutil hlavou vedoucí pelhřimovského dopravního inspektorátu Rostislav Sůva.

Foto: Policie ČR

Šofér kamionu podle policie pil za volantem

Opilý šofér skončil za záchytce, odtah převráceného kamionu si bude muset zajistit majitel soupravy. Vyproštění tahače a návěsu se ale uskuteční až večer okolo deváté hodiny, policisté proto varují, že frekventovaný tah bude muset být možná zcela uzavřen.

Reklama

Související články

Výběr článků