Hlavní obsah

Hotel na Semilsku podle policie neoprávněně ubytoval deset hostů

2. 11. 2020, 15:49 – Semily

Deset ubytovaných lidí v uzavřeném hotelu s okny zakrytými prostěradly objevili v sobotu policisté v hotelu v Krkonoších na Semilsku. Podle nich tím majitel porušil vládní nařízení, které zakazuje poskytování ubytovacích služeb. „Majitele hotelu čeká správní řízení,“ řekla v pondělí mluvčí policie Ivana Baláková.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto.

Článek

Při sobotní kontrole policistů byla podle ní na vstupních dveřích hotelu cedule oznamující uzavření provozovny. „Některá okna byla zakrytá prostěradly, ale byl slyšet čilý ruch uvnitř,“ uvedla Baláková.

To, že jsou lidé uvnitř, majitel podle ní obhajoval tím, že hotel pronajal dalšímu subjektu k blíže neurčeným aktivitám. Mluvčí nechtěla upřesnit k jakým. „Podle našeho zjištění tam ale byli ti lidé ubytovaní,“ dodala. Ještě týž den hosté hotel opustili.

Za víkend 120 pokut

Podle nařízení kabinetu přijatého v rámci nouzového stavu kvůli pandemii koronaviru nesmějí hotely přijímat hosty kvůli rekreačním pobytům, ale jen hosty na pracovní cestě, cizince nebo ty, kteří kvůli nákaze nebo karanténě nechtějí zůstat s rodinou.

Policie v Libereckém kraji od pátku do neděle v rámci kontrol dodržování protiepidemických opatření uložila 120 pokut. „Za nenošení roušek to bylo ve 39 případech,“ uvedla Baláková. V ostatních to bylo podle ní převážně za porušování zákazu o nočním vycházení a v několik případech i za popíjení alkoholu na veřejnosti.

Reklama

Související témata:

Výběr článků