Hlavní obsah

Hazard na D52 u Brna. Řidič vjel do protisměru přímo před rozjeté auto, zachytila to kamera

24. 3. 2023, 13:54 – Bratčice

Hodně perné chvilky připravil ve čtvrtek ráno zatím neznámý šofér auta značky Škoda Felicia řidičům na dálnici D52 u Brna. Nejdřív chvíli váhal, ale nakonec se rozjel do protisměru, načež po několika desítkách metrů zase z dálnice sjel. Jen díky rychlé reakci projíždějících řidičů a velkému štěstí nedošlo k nehodě. Po hazardérovi pátrají policisté.

Řidič v protisměru na D52Video: Policie ČR

 
Článek

Incident se stal na exitu Bratčice na 16. kilometru ve směru na Mikulov. Řidič nejdřív po příjezdu k dálnici chvíli váhal, načež se ale zcela nepochopitelně rozjel do protisměru.

Záběry z dálniční kamery, které policie zveřejnila, zřetelně dokládají, jak vjel přímo do cesty jinému, plně rozjetému vozidlu, jehož řidič musel brzdit a vyhnout se okamžitým manévrem přes krajnici.

Nebezpečný šofér nakonec po několika desítkách metrů zase z dálnice sjel.

Foto: Policie ČR

Řidič v protisměru na D52

Policisté po oznámení vozidla v protisměru zastavili na dálnici provoz a na místo letěl i vrtulník.

„Na kamerovém systému se následně podařilo operátorům vyhledat situaci a ověřit, že vůz dálnici zase opustil. I když v protisměru ujel jen několik desítek metrů, způsobil řidič velmi nebezpečnou situaci,“ sdělil v pátek policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté případ dál prověřují a uvítají svědectví projíždějících řidičů a ideálně i záznamy z palubních kamer jejich vozidel.

Osmdesátiletý cizinec jel po dálnici D6 v protisměru. Prý si toho nevšiml

Krimi

Reklama

Výběr článků