Článek
„Hasiči vyjížděli řešit klokana v pátek ráno po deváté hodině. Klokan ohrožoval bezpečnost silničního provozu v Huštěnovicích u cesty do Starého Města,“ informoval Novinky mluvčí hasičů Zlínského kraje David Martinec.
Dodal, že na místě při odchytu byla i veterinářka. „Hasiči se zvíře pokusili odchytit do sítě, což se jim napoprvé nepodařilo. Druhý pokus už však byl úspěšný a klokan byl předán majitelce. Celý odchyt trval zhruba tři čtvrtě hodiny,“ shrnul mluvčí hasičů.
Majitelé klokana Skipa požádali veřejnost o pomoc na sociálních sítích, jejich prosbu sdílela i obec, která následně všechny informovala i o tom, že se podařilo Skipa odchytit. Obec psala, že klokan Skip je vysoký 80 centimetrů, váží osmnáct kilo, není nebezpečný a je velmi plachý.

Hasičům se napodruhé podařilo klokana chytit do sítě.
Není to poprvé, co někomu v Česku utekl klokan. Nedávno se odchytával na Mělnicku. Byl na útěku téměř dva a půl měsíce. Podařilo se ho odchytit dva dny před Štědrým dnem nedaleko hory Říp.
Na mnohem delší výlet se vypravil klokan Dobby, který záhadně zmizel z ostravské soukromé minizoo. Podařilo se ho odchytit až po roce a to vloni v prosinci. Jeho odchyt trval dva týdny a nakonec ho do odchytové bedny nalákaly až piškoty. Ukrýval se na soukromé zahradě v ostravské části Krásné Pole, kde spal i v altánu.

Klokan Skip už je zpátky u majitelů. Jeho výlet trval dva dny.

