Hlavní obsah

Falešný policista přiměl seniorku ke kontrole peněz, pak jí je sebral

31. 12. 2013, 12:34 – Vsetín
Právo, Miloslav Hradil

Podvodník, který se vydával za policistu, okradl v pondělí v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku pětasedmdesátiletou seniorku o několik desítek tisíc korun. Vloudil se k ní pod záminkou, že vyšetřuje krádež peněz v domě, kde žena bydlí. Skuteční policisté po něm nyní pátrají.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ilustrační foto

Článek

„V pondělí kolem půl třetí odpoledne oslovil na ulici v Rožnově pod Radhoštěm pětasedmdesátiletou paní neznámý muž, který jí řekl, že v domě, kde bydlí, došlo ke krádeži peněz. Po chvíli oslovil na ulici ženu další, asi třicetiletý muž. Vysoký mohl být asi 170 cm. Oblečenu měl černou bundu, rifle a na hlavě měl tmavého kulicha. Ten seniorce řekl, že je policista a vyšetřuje krádež peněz v domě, a radil jí, aby si po příchodu domů zkontrolovala, zda jí nechybí nějaké peníze. Nakonec jí řekl, že se u ní doma ohledně vyšetřování krádeže v domě později zastaví,“ sdělila Právu v úterý policejní mluvčí Lenka Javorková.

Když podle ní důchodkyně přišla ke vstupním dveřím domu, v němž bydlí, muž tam už čekal. Znovu zopakoval, že je policista a vyšetřuje krádež peněz v domě. Žádný průkaz seniorce přitom neukázal.

„Ženu doprovodil až do bytu, kde se posadil v kuchyni na židli. Seniorce radil, ať si zkontroluje finance. Ta poslechla a ze skříňky v kuchyni vytáhla obálku s 80 000 korunami, kterou poté, co se přesvědčila, že je vše v pořádku, dala zpět do skříňky,“ uvedla mluvčí.

Senioři mohou kontaktovat linku 158

Falešný policista pak podle ní chtěl s důchodkyní sepsat nějaký protokol, k čemuž potřeboval seniorčin občanský průkaz. Žena proto odešla z kuchyně pro občanku, a když se vrátila, muž jí řekl, že potřebuje nutně odejít.

„Po jeho odchodu seniorku napadlo znovu zkontrolovat uloženou finanční hotovost. Přitom zjistila, že jí obálku s penězi neznámý muž ukradl. Pak zavolala na linku 158 a krádež peněz oznámila,“ konstatovala policejní mluvčí. Pachateli hrozí za krádež až pětiletý trest odnětí svobody.

Policie i v souvislosti s tímto případem doporučuje seniorům, aby do svých domů a bytů cizí osoby vůbec nevpouštěli. „V případě, že je vyhledá policista v civilu a oni si nebudou jistí, zda se skutečně o policistu jedná, tak doporučujeme kontaktovat linku 158 a návštěvu policisty si ověřit,“ dodala Javorková.

Reklama

Výběr článků