Hlavní obsah

Důchodce po střetu s cyklistkou utrpěl vážné zranění hlavy

1:04
1:04

Poslechněte si tento článek

Vendryně

V ohrožení života se po srážce s cyklistkou ocitl ve středu ráno na Frýdecko-Místecku senior, který jel také na jízdním kole. Při nehodě důchodce neměl na hlavě cyklistickou helmu. Případ prošetřují policisté.

Foto: ZZS MSK

Senior si při srážce s cyklistkou těžce poranil hlavu a mozek.

Článek

Ke srážce došlo na silnici ve Vendryni před půl osmou ráno. „Podle předběžně zjištěných informací nedal cyklista přednost v jízdě ženě na kole, čímž došlo ke střetu a následnému zranění obou cyklistů,“ popsala policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že případem se zabývají dopravní policisté z Třince.

Nehodu odnesl hůře důchodce. Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla byl po kolizi v bezvědomí a přímém ohrožení života. „Zasahující lékařky u něj zjistily poranění hlavy a mozku,“ informoval s tím, že pacient byl zajištěn krčním límcem, zaintubován a převeden na přístrojem řízené dýchání. Poté jej letečtí záchranáři přepravili do ostravského traumatologického centra.

Cyklistka středního věku si při nehodě poranila ruku. Záchranáři ji ošetřili a převezli na chirurgickou ambulanci nemocnice v Třinci.

Výběr článků

Načítám