Hlavní obsah

Dálnice D1 u Kroměříže je směrem na Prahu po srážce tří aut uzavřena

Bezměrov

Provoz na dálnici D1 mezi Kroměříží a Kojetínem na Přerovsku zastavila v pondělí časně ráno nehoda. Střetl se zde jeden kamion a dvě dodávky. Vzhledem k rozsahu nehody a množství trosek musela být dálnice ve směru na Prahu zcela uzavřena. Ve směru na Ostravu je dálnice průjezdná jedním pruhem.

Foto: HZS ZLK

Kamion se po nehodě převrátil

Článek

Nehoda se stala na 254. kilometru dálnice poblíž Bezměrova ve směru na Prahu krátce před 4:00. „Střetly se zde jeden kamion a dvě dodávky,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Kamil Tlušťák.

Při nehodě utrpěly zranění dvě osoby, které byly v době příjezdu hasičů mimo vozidla. „Zasahující jednotky u vozidel provedly protipožární opatření. Kvůli silnému úniku provozních kapalin z poškozených vozidel hasiči zasypali vozovku sorbentem, z kamionu zároveň odčerpávali naftu,“ dodal mluvčí.

Odstranění následků nehody a odtah havarovaných vozidel potrvá zřejmě celé dopoledne. Příčinu a okolnosti nehody vyšetřuje Policie ČR.

Uzavřený úsek dálnice lze objíždět po souběžné silnici I/47 přes kroměřížské místní části Postoupky a Hradisko a obec Bezměrov na Kroměřížsku. Na dálnici je možné se vrátit na exitu 253 u Kojetína.

Výběr článků

Načítám