Hlavní obsah

Brutální znásilnění Řekyně u Plzně: Polský pár jde do vězení a čeká ho vyhoštění

29. 1. 2020, 16:30 – Plzeň

Krajský soud v Plzni ve středu poslal do vězení muže a ženu z Polska za znásilnění, bití a vyhrožování mladé Řekyni. Sedmatřicetiletý muž by měl strávit ve věznici s ostrahou šest let, jeho bývalá jednadvacetiletá přítelkyně o půl roku méně. Oba dva soud navíc na deset let vyhostil z České republiky, řekla mluvčí krajského soudu Lucie Jíchová.

Foto: Patrik Biskup, Právo

Robert Hanasz (vpravo)u soudu.

Článek

Polákům hrozilo až dvanáctileté vězení. Rozsudek je pravomocný jen u odsouzeného muže. Žena a v jejím případě i státní zástupce si nechali lhůtu pro případné odvolání.

Robert Hanasz a jeho tehdejší přítelkyně Malgorzata Raková podle soudu v dubnu 2017 popíjeli v Plzni s tehdy dvacetiletou Řekyní alkohol. Pak jí nabídli, že ji odvezou na její ubytovnu. S autem ale vyjeli za město. Muž se jí zeptal, zda by s ním a jeho přítelkyní chtěla mít sex ve třech.

Řekyni na pikniku brutálně znásilnil polský pár

„Nečekal však na odpověď a poškozenou fyzicky napadl ranami do obličeje, k čemuž se přidala i obžalovaná,” zaznělo v rozsudku.

Dvojice dívce svázala ruce za zády a donutila ji k orálnímu sexu s mužem, Polka jí poté přejížděla nožem po krku.

Utekla na policii

Vyhrožovali jí zabitím. Když spoutaná cizinka v hrůze zkolabovala, muž ji znásilnil, pak jí jeho přítelkyně donutila, aby ji orálně uspokojila. Svázaná žena se ze strachu nebránila. Poláci ji potom podle soudu naložili do auta. Ženě se během jízdy podařilo uvolnit ruku a když auto stálo na křižovatce, utekla a s pomocí kolemjdoucích zavolala policii.

Napadená žena trpěla posttraumatickou stresovou poruchou. V prvních měsících po činu byla odkázaná na pomoc okolí, protože nebyla schopná si zajistit ani základní potřeby. Nedokázala jít do obchodu, bála se lidí, bála se vycházet, nebyla schopná chodit do práce, trpěla úzkostmi, měla poruchy spánku, stojí ve spise.

Reklama

Související témata:

Výběr článků