Hlavní obsah

Autobus boural na Jindřichohradecku, 22 zraněných

28. 9. 2006, 13:35 – ČESKÉ BUDĚJOVICE

V permanenci jsou lékaři v pěti českých nemocnicích, kteří si musejí poradit i s ošetřením 22 zraněných lidí. Lehce až středně těžce zranění cestující doplatili na nehodu zájezdového autobusu u obce Olešná na Jindřichohradecku. Uvedl to ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý

Článek

Nikdo z cestujících ale není v kritickém stavu.

Nehoda se stala dopoledne na silnici ze Strmilova na Jindřichův Hradec, autobus se zhruba 40 cestujícími vjel do protisvahu, ale nepřevrátil se. Řidič policii řekl, že mu selhaly brzdy.

Na místě zasahovalo pět sanitek z jihu Čech a Vysočiny a vrtulník, který jednoho cestujícího transportoval s poraněním hlavy a nohy na traumatologii v Českých Budějovicích. Do nemocnice v Jihlavě odvezla záchranka i dalšího vážněji zraněného, který utrpěl poranění nohy a břicha.

Autobus jel z Brna do Jindřichova Hradce. Silnice nemusela být kvůli nehodě uzavřena, autobus nyní stojí mimo vozovku a čeká na vyproštění. Podle policisty, který zasahoval na místě nehody, patří autobus značky Karosa soukromé firmě z Brna.

Zájezdový autobus havaroval v noci na čtvrtek také v České Bělé na Havlíčkobrodsku. Při střetu autobusu a dvou nákladních aut tam bylo lehce zraněno osm lidí, mezi nimi jedno dítě. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků