Hlavní obsah

Afričan se odvolal proti trestu za znásilnění nezletilé na Litoměřicku

8. 7. 2020, 16:11

Afričan obžalovaný ze znásilnění nezletilé na Litoměřicku se odvolal proti dvouletému trestu vězení. Informovala o tom ve středu Česká televize. Už dříve se proti rozsudku litoměřického okresního soudu odvolala státní zástupkyně. Případem se bude zabývat Krajský soud v Ústí nad Labem. Soud muži mimo jiné uložil ústavní léčbu.

Foto: Aleš Pelikán, Právo

Muž při jednání o vazbě.

Článek

Předsedkyně litoměřického soudu Halka Lacinová ČT řekla, že 3. července podal obhájce tzv. blanketní odvolání, které do týdne odůvodní. Státní zástupkyně Věra Šípalová se odvolala proti rozhodnutí o vině a trestu stejně jako obhájce.

Soudkyně Alexandra Šetková při hlavní líčení uvedla, že bylo spolehlivě prokázáno, že se obžalovaný skutku dopustil. Muž trpí schizofrenií, jeho ovládací schopnosti byly podle znalců v době skutku snížené, nikoliv ale vymizelé. Okresní soud mu nařídil ústavní léčbu. Kdy Afričan nastoupí ústavní léčbu, rozhodne soud, až bude rozsudek pravomocný.

Za znásilnění dívky na Litoměřicku dostal Afričan dva roky vězení

Krimi

Afričan přicestoval do ČR vlakem z Německa, kde neúspěšně žádal o azyl. Po poledni 18. června na silnici u obce Lukavec zezadu uchopil za rameno nezletilou, povalil ji do trávy, líbal ji. Přestože se dívka bránila, vykonal na ní nechráněnou soulož a při odchodu jí odcizil mobilní telefon. Dívce bylo v době činu 15 let. Muž u soudu řekl, že si čin nepamatuje, neví, zda měl s dívkou pohlavní styk.

Reklama

Výběr článků