Hlavní obsah

Jak vybrat kvalitní postel a matraci? Tipy manažerů nejlepších světových hotelů

24. 8. 2015, 15:54
Komerční článek

Víte proč se v nejlepších světových hotelech tak dobře spí? Podle mnohých je spánek v některých luxusních hotelech opravdový zážitek. Zeptali jsme se, podle čeho se řídí lidé, jejichž business je na spánku závislý? A jak si takový luxus dopřát i ve vlastní ložnici?

Vkusné sladění postele s interiérem je klíč k celkové atmosféře ložnice Foto: King Koil®

Článek

Spánek v kvalitní posteli bývá mnohdy tím nejpříjemnějším překvapením z pobytu v luxusním hotelu. Potvrdit to mohou např. firmy Serta® a King Koil®, které dodávají kvalitní spánek TOP hotelovým řetězcům jako např. Hilton, The Ritz Carlton, Shangri-la a další. Při výběru luxusních postelí se řídí následujícími pravidly, která jsou zárukou kvalitního spánku. V České republice zastupuje tyto společnosti firmy Royal Comfort, která nám kromě praktických tipů poskytla i pohled na současné trendy v oblasti kvalitního spánku.

Podle čeho vybírat kvalitní matraci?

Základem dobré postele je kvalitní matrace. Na výběru matrace se v některých světových hotelech podílejí celé týmy specialistů ve spolupráci s lékaři, a to především z Mezinárodního sdružení chiropraktiků (ICA). Při výběru matrace se zaměřte na její prodyšnost, pevné jádro (v ideálním případě složené z několika zón) a vrchní část matrace. Tato část by měla být prodyšná a správně se přizpůsobit tělesným křivkám. Nezapomeňte, že délka matrace by měla převyšovat o 20 cm výšku vaší postavy.

Nevěřte tomu, že budete matraci používat celý život. Odborníci z firmy Royal Comfort dodávají, že „… životnost i těch nejkvalitnějších matrací je 8-10 let a lidé, kteří si potrpí na kvalitní matrace, vyměňují matrace především z hygienických důvodů každých 5-7 let.“ Matraci vždy chraňte kvalitním pratelným matracovým chráničem.

Výroba postelí na míru je u kvalitních postelí očekávaným standardem Foto: King Koil®

Zapomeňte na lamely

Neméně důležitou částí postele je také kombinace kvalitní matrace a vhodné postelové základny. U postelové základny je důležitá hlavně její pevnost a prodyšnost. Proto je u kvalitních postelí základem tzv. boxspring. „Tento typ postelových základen naleznete u všech předních světových výrobců a jeho výhodou je hlavně dlouhá životnost a stabilita pro jakýkoli typ matrace,“ dodává manager firmy Royal Comfort, pan Soukup. Lamelové a podobné rošty v kvalitních postelích rozhodně nenajdete.

Nepodceňujte lůžkoviny

Poslední, ale rozhodně ne zanedbatelnou součástí každé postele, jsou kvalitní lůžkoviny, polštáře a peřiny. Při výběru polštářů a peřin se dnešní trend opět vrací k přírodním materiálům, kde jsou nejčastějším plněním kombinace kachního a husího peří nebo čistě husího peří, které je nejkvalitnější, a dále speciálních produktů, mezi které patří hlavně kajčí peří. „Dáváme přednost výrobkům německé značky Mühldorfer, známé svou ruční výrobou z čistě husího peří - každý produkt této značky je totiž certifikován Oeko-Tex standard 100.“ doplňuje z praxe pan Soukup. Vzhledem k častým alergiím jsou dnes již dostupné i povlaky na polštáře a přikrývky, které jsou prodyšné, ale zabrání uvolňování alergenů do ovzduší.

U povlečení je základ použití čistě přírodních materiálů a jejich zpracování. Nejde jen o to, aby povlečení bylo z tzv. „egyptské bavlny“ nebo saténu, ale i o technologii jejich zpracování a design. Proto firma Royal Comfort spolupracuje s přední švýcarskou firmou Christian Fischbacher, jejíž téměř 200 let historie a tým designérů patří k nejvyhledávanějším v oboru.

Světový luxus i v českých ložnicích

Luxusní matrace pronikají stále výrazněji i do českých ložnic. Společnost Royal Comfort kromě luxusních hotelů zařizuje i byty a rezidenční projekty. Potvrzuje, že „rostoucí trend prodejů jde ruku v ruce s pochopením, že sladění postele s celkovou atmosférou ložnice je klíčovým prvkem celkového dojmu kvalitního spánku.“ Ve velkých hotelech je design celého interiéru prací týmu architektů, nicméně i při zařizování vaší ložnice byste měli dbát na výběr postelového čela a vhodnou barevnou kombinaci. Promyšlená kombinace těchto prvků ovlivní celkový vzhled vaší ložnice a napomůže i příjemnému pocitu, který je pro ložnici velice důležitý.

Výroba postelí na míru je u kvalitních postelí očekávaným standardem Foto: King Koil®

Kvalitní spánek nezatěžujte kompromisy

Stejně jako při výběru ostatních bytových prvků, ani při volbě postelového čela a barvy vašeho lůžka se nevyplatí dělat kompromisy. Např. u firmy Royal Comfort máte na výběr z 15 typů postelových čel a 280 potahových materiálů včetně přírodní kůže. Právě tato široká možnost výběru je důvodem, proč si postele zn. King Koil a Serta vybírají i ti nejnáročnější zákazníci.

Dopřejte si kvalitní spánek i Vy, navštivte www.royalcomfort.cz

Výroba postelí na míru je u kvalitních postelí očekávaným standardem Foto: King Koil®

Výběr článků