Hlavní obsah

Žena je závislá na dietní cole, denně jí vypije až 10 litrů

21. 2. 2014, 17:27
Novinky, vps

Dvaačtyřicetiletá Britka Jakki Ballanová poprvé ochutnala dietní colu ve 14 letech a od té doby je tato limonáda neoddělitelnou součástí jejího života. Stala se na ní závislou, a ač se to zdá neuvěřitelné, zvládne vypít i 50 plechovek denně. Nadměrná konzumace jí způsobuje zdravotní a také finanční problémy, rozhodla se s tím proto něco udělat, napsal v pátek server Daily Mail.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Závislost matky pěti dětí byla jeden čas tak silná, že za colu utrácela 500 liber (přes 16 tisíc Kč) měsíčně. Dnes tvrdí, že pití oblíbeného nápoje omezila, stejně ale vypije v průměru 10 litrů denně a domov neopouští bez dostatečných zásob.

„Tahle závislost ovládla můj život. Nemůžu odejít z domu, aniž bych se nepřesvědčila, že u sebe mám dostatek coly. Bojím se o své zdraví. Chci tu být, až vyrostou mé děti,“ řekla Britka.

Po téměř 30 letech se tak rozhodla vyhledat lékařskou pomoc, mimo jiné chodí například i na hypnoterapii. Trpí především bolestmi hlavy a objevily se u ní i halucinace.

„Jsem neustále unavená, ale všechen ten kofein, který konzumuji, mi zabraňuje spát. Takže tu pak sedím v noci vzhůru a piju ještě víc coly. Je to začarovaný kruh,“ dodala.

Leze to do peněz

Kromě zdravotních problémů se Ballanová musí potýkat i s těmi finančními. Vzhledem k množství coly, které je schopna vypít, totiž za tento nápoj utratí hodně peněz. Ročně to je až šest tisíc liber (200 tisíc Kč). Britka tak nechodí ven mezi lidi a šetří, kde se dá. Jak sama uvedla, výdaje na colu jsou pro ni stejně důležité jako složenky za elektřinu.

Lékaři se obávají, že ženin zlozvyk odnesou především její kosti, které nebudou ve zrovna dobrém stavu.

„Ačkoliv nemůžeme technicky vzato označit její stav za závislost, je očividné, že tato její dychtivost ovlivňuje její život,“ řekla pro Daily Mail lékařka Sarah Schenkerová.

Chce varovat ostatní

Ballanová se teď také snaží varovat ostatní, jaké můžou mít sladké limonády následky pro lidské zdraví.

„Každého, kdo pije hodně šumivých nápojů, varuji, aby si dával pozor na potenciální dopady, jaké to může mít na jeho život,“ dodala Britka.

Reklama

Výběr článků