Hlavní obsah

Zachráněná mláďata ježků našla nový domov v Prokopském údolí

15. 9. 2019, 16:27 – Praha
Novinky, Kristýna Léblová, luh

Ježčí mláďata mohla mít krátký osud nebýt všímavých lidí. Ti sirotky odvezli do Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy, kde se o ně dnem i nocí starali pracovníci. Ve čtvrtek je společně vypustili zpět do přírody, do Prokopského údolí.

Lidmi zachráněná mláďata ježků našla nový domov v Prokopském údolíVideo: Novinky

 
Článek

„Mláďata se k nám dostala na začátku srpna. Některá byla několikadenní,“ řekl Novinkám vedoucí Záchranné stanice Václav Nejman s tím, že úkolem pracovníků bylo mláďata hlavně vykrmit, žádná zranění totiž jinak neměla.

„Dívky, co se o ně staraly, to neměly jednoduché, to je práce na čtyřiadvacet hodin denně je dokrmit,“ usmíval se Nejman s tím, že ježčí matky byly zabity buď psem, nebo autem.

Ročně se do stanice dostane na 550 ježků s tím, že většinou volají lidé sami a i zvíře dovezou. Pokud ne, jedou si pro ně pracovníci sami.

Vypouštění se ujmula Zuzana Pokorná, vedoucí ošetřovatelka záchranné stanice, která přítomným divákům většinou dětského věku ještě pověděla spousty zajímavostí o bodlinatém savci. „Prokopské údolí je pro ně dobrým místem. Kousek jsou zahrádkářské kolonie, kde si najdou spousty potravy, a v blízkosti je i vodní tok,“ vysvětlil Nejman důvod, proč právě v Praze 5 bude zvířatům nejlépe.

Ježek je české rodové označení pro několik rodů hmyzožravých savců z podčeledi ježkové. Vyskytují se po celé Evropě, v Africe i Asii, patří ale mezi ohrožené druhy.

Reklama

Výběr článků