Hlavní obsah

Za kousek odhozené gumičky dostal hříšník v Singapuru pokutu 5000 korun

29. 5. 2019, 12:55

Za odhození kousků ze dvou gumiček vyfasoval muž v Singapuru pokutu ve výši 300 singapurských dolarů (5070 korun). Muže při jeho prohřešku zachytila pouliční kamera, napsala agentura DPA. Těch jsou v malém státě jihovýchodní Asie rozesety stovky a mají pomáhat policii odhalovat hříšníky a dohlížet na bezpečnost.

Foto: Profimedia.cz

Singapur. Ilustrační foto.

Článek

Případ se dostal na veřejnost prostřednictvím sociálních sítí, kde vyvolal dlouhou diskusi a ostrou kritiku přísnosti trestu za drobný přestupek. Úřady výši pokuty odůvodnily slovy, že „každý je zodpovědný za čisté životní prostředí a v případě odhozených gumiček to byl úmysl, nikoliv náhoda“.

Ve stejný den byla pokuta 300 singapurských dolarů uložena také dalším dvěma mužům. Oba nechali na stanici metra plechovky od piva. Výše této pokuty je určena pro ty, kteří se přestupku dopustí poprvé. Pokud ho zopakují, mohou dostat pokutu ve výši 10 tisíc singapurských dolarů (169 tisíc korun).

Singapur pokutuje například odhození obalu od bonbonu či nedopalku na zem, odplivnutí či přecházení ulice mimo vyznačený přechod. Žvýkačky jsou zakázány a jejich dovoz se přísně trestá.

Reklama

Související témata:

Výběr článků