Hlavní obsah

Vzácný žlutý diamant se prodal za 326 miliónů

14. 5. 2014, 10:45 – Ženeva

Aukční síň Sotheby's nabídla v úterý v Ženevě několik vzácných diamantů. Jeden z největších žlutých diamantů na světě, nazvaný Graff Vivid Yellow, který váží více než 100 karátů, byl v dražbě prodán za rekordních 14,5 miliónu švýcarských franků (325,8 miliónu Kč).

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Žlutý diamant se vydražil za rekordních 325,8 miliónu korunVideo: Reuters

 
Článek

Diamant byl na úterní aukci nabízen dokonce dvakrát, uvedla agentura AFP. Nejprve licitátor oznámil, že nebyl prodán, protože jeho cena dosáhla „pouhých“ 12,6 miliónu švýcarských franků. Odhadovalo se přitom, že se vydraží za minimálně 13,4 miliónu franků, nebo dokonce až za 22 miliónů franků.

Pokračovalo se tedy v aukci dalších položek a k překvapení přítomných bylo poté oznámeno, že nadále probíhá i dražba vzácného žlutého diamantu, který si nakonec svého kupce našel.

Žlutý diamant vážící 100,09 karátů byl vybroušen známým londýnským klenotníkem Laurencem Graffem. „Jakmile se dostanete na 100 karátů, jde o extrémní vzácnost,“ uvedl pro agenturu Reuters David Bennett, který má v Sotheby's na starosti aukce šperků v Evropě a na Blízkém východě. Původní majitel diamantu ani jeho nový kupec nejsou známi.

Reklama

Související témata:

Výběr článků