Hlavní obsah

V muzeu vytvořili Trumpa z vosku rekordně rychle, Clintonová je ve skladu

19. 1. 2017, 16:37

Pařížské muzeum voskových figurín Grévin ve čtvrtek rozšířilo expozici o příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Muselo jej ale vytvořit v rekordním čase, pod vlivem průzkumů před listopadovými prezidentskými volbami v USA totiž s Trumpovým vítězstvím nepočítalo. Muzeum tehdy připravovalo figurínu jeho favorizované soupeřky Hillary Clintonové.

Foto: Profimedia.cz

Vosková figurína Donalda Trumpa v pařížském muzeu Grévin.

Článek

Na figuríně nového vládce Bílého domu pracovali odborníci dva měsíce, často ve dne i v noci.

„Nikdy v historii muzea od roku 1882 nebyla žádná osobnost vytvořena tak rychle. Zpravidla je na to potřeba šest měsíců. Všechny průzkumy ukazovaly náskok Hillary Clintonové. Dali jsme se proto do zhotovení této osobnosti, její figurína už byla téměř hotová,“ řekl agentuře AFP ředitel muzea Yves Delhommeau.

Foto: Philippe Wojazer, Reuters

Figurína Donalda Trumpa v muzeu Grévin mezi dalšími osobnostmi

Clintonová ve skladu

Den před Trumpovou slavnostní inaugurací ředitel světoznámých expozic Grévin v centru francouzské metropole upřesnil, že vosková socha nového amerického prezidenta v tmavě modrém obleku s bílou košilí a červenou kravatou stojí vedle ruského prezidenta Vladimira Putina, německé kancléřky Angely Merkelové a dalších hlav států.

Dosluhující prezident Spojených států Barack Obama ale na základě jednomyslného rozhodnutí vedení muzea v objektu zůstal. Byl jako držitel Nobelovy ceny za mír jen přemístěn k jiným osobnostem, řekl Delhommeau. Figurína Clintonové ale podle něj čeká na své případné uplatnění zatím ve skladu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků