Hlavní obsah

V Japonsku otevřou restauraci pro naháče, tlustým však bude vstup zakázán

13. 6. 2016, 9:23 – Tokio

První japonská „nahá restaurace” zahájí provoz příští měsíc v Tokiu. Nebude ale pro všechny. Potenciální nudističtí strávníci budou posuzováni z hlediska tělesných proporcí - a ti, kdo budou shledáni jako příliš tlustí, se dovnitř nedostanou, napsala agentura AFP. U vstupu můžete být převáženi, upozornil restaurant.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Po vzoru stejných podniků v Londýně a Melbourne budou v restauraci Amrita – což v sanskrtu znamená „nesmrtelnost” – také platit věková omezení, kdy dovnitř budou smět jen hosté ve věku od 18 do 60 let. Ti po vstupu odevzdají oblečení a natáhnou si papírové spodní prádlo poskytnuté podnikem.

„Pokud máte víc než 15 kilogramů přes průměrnou váhu při své výšce, pak vás požádáme, abyste si nedělali rezervaci,” uvádí mimo jiné seznam pravidel na internetových stránkách restaurace.

Na nikoho nesahejte

A varuje, že ti, kteří budou vypadat na to, že nepřiznali správnou hmotnost, mohou být při vstupu převáženi. Kdo touto kontrolou neprojde, nebude vpuštěn a nedostane zpátky rezervační poplatek, který se platí předem při on-line rezervaci.

Seznam pravidel dále žádá hosty, aby nepůsobili potíže ostatním strávníkům tím, že by se jich dotýkali či na ně hovořili. Vstoupit nesmějí ani hosté s tetováním.

Reklama

Výběr článků