Hlavní obsah

V Detroitu vypukla paintballová válka. Nechte toho, žádá policie

28. 4. 2018, 13:28

Policie v americkém Detroitu vyzvala k ukončení paintballové bitvy, která zachvátila celé město a vyústila už v zatčení šesti lidí. Organizátoři akci s heslem „vezmi barvu, odlož zbraň” propagují jako formu boje proti skutečnému násilí, uvedla agentura Reuters. Policejní velitel James Craig ale požádal obyvatele, aby se do ní nezapojovali.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Craig dodal, že podobné iniciativy jsou nešťastné, ač mohou být myšleny dobře. „Pokud s námi chcete spolupracovat na zastavení násilí, existuje řada věcí, na kterých můžeme pracovat společně,“ řekl šéf detroitské policie. „Ale paintballová válka po celém městě není správný způsob, jak na to,“ dodal.

Místní policii v posledních dnech kvůli bojům se zbraněmi na kuličky s barvou zahltily stížnosti. Když jeden policista ve středu zapnul sirénu poté, co spatřil asi 50 účastníků bitvy, zasypala jeho auto salva paintballových nábojů.

Kvůli incidentu byl zatčen dvaadvacetiletý Davon Williams, který byl následně obviněn ze dvou přestupků. Policie uvádí, že v souvislosti s probíhající „válkou” zadržela už šest lidí.

„Největší obava, kterou mám, je, co se stane, když bude někdo považovat pušku s barvou za opravdovou zbraň. Vypadají jako skutečné zbraně, obzvláště z větší vzdálenosti,“ řekl Craig a upozornil na možnost eskalace policejního zásahu proti osobě vyzbrojené puškou na paintball.

Podle agentury AP k pátečnímu večeru nebyla z Detroitu hlášena žádná zranění. Podobné akce jako nyní v Detroitu se v poslední době objevily také v Atlantě a v Greensboro v Severní Karolíně. Policie posledně jmenovaného města v pátek uvedla, že tamní paintballová válka mohla být příčinou zastřelení 19letého muže, který zemřel minulý pátek.

Reklama

Výběr článků