Hlavní obsah

V Číně padl rozsudek nad neochotnými nájemnými vrahy

22. 10. 2019, 17:03

Soud v Číně po třech letech vynesl rozsudek nad skupinou nájemných vrahů, z nichž žádný neměl zájem vraždu skutečně provést. Zakázku tak předával jeden druhému. Jak v úterý informoval zpravodajský server BBC News, všichni nájemní vrazi i podnikatel, který najal prvního z nich, dostali za pokus o vraždu trest od dvou a půl roku do pěti let.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Příběh vražedného domina se začal odehrávat v roce 2013, kdy podnikatel Tchan Jou-chuej najal zabijáka, aby za částku 282 tisíc dolarů (asi 6,5 milionu Kč) odstranil jeho obchodního rivala. Zabiják ale najal na tuto práci svého kolegu, kterému nabídl 141 tisíc dolarů. Druhý muž najal třetího muže, ten čtvrtého – a čtvrtý pátého.

Plán se rozpadl ve chvíli, kdy se pátý najatý zabiják sešel s mužem na zabití v kavárně a navrhl mu, aby s jeho pomocí předstíral vlastní smrt. Muž souhlasil, že se nechá vyfotit svázaný a s roubíkem v ústech na důkaz provedené vraždy. Později ale vše ohlásil policii.

První soud se odehrál v roce 2016, ale obžalovaní byli zproštěni viny kvůli nedostatku důkazů. Obžaloba se odvolala a následoval druhý proces, v němž všech šest mužů – pět váhavých zabijáků a zadavatele vraždy - soud v provincii Kuang-si shledal vinnými z pokusu o vraždu.

Reklama

Související články

Výběr článků