Hlavní obsah

Titul Miss World získala v Londýně Jihoafričanka

14. 12. 2014, 20:09 – Londýn

Jihoafričanka Rolene Straussová v neděli vyhrála londýnské finále soutěže Miss World 2014. Druhá skončila zástupkyně Maďarska Edina Kulcsárová, třetí je Miss USA Elizabeth Safritová. Česká reprezentantka Tereza Skoumalová se na stupně vítězů nedostala.

Foto: ČTK/AP

Jihoafričanka Rolene Straussová, Miss World 2014

Článek

Dvaadvacetiletá studentka medicíny Straussová byla podle poroty nejkrásnější ze 121 účastnic celosvětového finále. V budoucnu se chce živit jako lékařka a podnikatelka. Zelenooklá bruneta vysoká 177 centimetrů ve volných chvílích hraje golf, jezdí na kole nebo hraje na flétnu, kytaru či klavír.

Cíl dobýt titul světové krásky si prý vytyčila už v roce 2000, když v televizi sledovala korunovaci své jmenovkyně Jo-Ann Straussové jako Miss Jižní Afriky. Příbuzné prý nejsou.

Podle jihoafrického tisku mívá Rolene občas problémy s váhou a těsně před londýnským finále absolvovala speciální dvanáctitýdenní kúru. Výsledek byl očividně úspěšný, protože Straussová byla podle bookmakerů favoritkou. Cenu převzala od Miss World 2013 Megan Youngové z Filipín.

Skoumalová ani do finále

Česká zástupkyně Tereza Skoumalová, která se dnes neprobojovala ani do užšího pětadvacetičlenného finále, získala titul Česká Miss World 2014 na březnové národní soutěži v Hudebním divadle v Karlíně. Titul Česká Miss 2014 tam získala Gabriela Franková z Brna, která bude bude Česko reprezentovat v mezinárodní soutěži Miss Universe.

Foto: Milan Malíček, Právo

První vicemiss Tereza Skoumalová

Letošní volbu Miss World zastínila listopadová násilná smrt Miss Honduras Maríe José Alvaradové a její sestry Sofie Trinidad, jejichž těla nalezla policie se střelnými zraněními u města Santa Barbara krátce předtím, než měla devatenáctiletá Alvaradová odletět na finále do Londýna. Motivem vraždy byla zřejmě žárlivost, údajného vraha už policisté zadrželi.

Nová Miss World se podle britského tisku brzy do Hondurasu chystá, aby tam dohlédla na stavbu školy, která ponese jméno zavražděné dívky.

V doprovodných soutěžích dnes získaly titul Miss Sport Finka Krista Haapalainenová a Miss Talent Dewi Liana Seriesthaová z Malajsie, diváckou Miss se stala Nonthawan Thonglengová z Thajska.

Reklama

Související témata:

Výběr článků