Hlavní obsah

Thajský král si zvolil izolaci v luxusním alpském hotelu i se svým harémem

29. 3. 2020, 21:47
Novinky, tcs

Každý izolaci trávíme jinak, sedmašedesátiletý thajský král Mahá Vatčirálongkón zvaný Ráma X. si zvolil vpravdě luxusní variantu. Bude i se svým dvacetičlenným harémem a početnou ekipou sloužících pobývat v alpském Grand Hotelu Sonnenbichl, který od úřadů dostal povolení k ubytování celé skupiny.

Foto: Profimedia.cz

Grand Hotel Sonnenbichl

Článek

Německé hotely většinou zejí prázdnotou, luxusní Sonnebichl v Garmisch-Partenkirchenu však bude zaplněn. Jako místo, kde stráví „náročnou“ izolaci, si ho totiž vybral thajský král. V izolaci bude se svým harémem čítajícím dvacet konkubín, k dispozici pak bude mít několikasetčlennou skupinu sloužících.

Jak uvedl německý deník Bild, který o celé záležitosti informoval, není jasné, zda čtyři královské manželky budou v hotelu ubytovány rovněž.

Hotel dostal výjimku ze zákazu ubytovávání hostů, protože je skupina „homogenní“ a nedochází v ní ke kontaktu s jinými osobami. Přesto prý bylo 119 členů královy ekipy vráceno zpět do Thajska, protože vykazovaly příznaky onemocnění Covid-19.

Turisté zmizeli, tak ulice thajského města ovládly opice

Cestování

Rozhodnutí přečkat pandemii v Alpách vyvolalo obrovské rozhořčení mezi obyčejnými Thajci. Rozhořčené poznámky se spolu s hashtagem „Proč potřebujeme krále?“ objevily na Twitteru v uplynulých dnech více než milionkrát. To je na zemi, kde za urážku krále může být udělen trest až 15 let vězení, nevídané.

Řada Thajců má pocit, že krále pandemie koronaviru nezajímá. Na veřejnosti se objevil naposledy v únoru. V Thajsku bylo v neděli evidováno 1388 případů, 7 lidí nemoci podlehlo.

Reklama

Výběr článků