Hlavní obsah

Soukromé číslo na britského premiéra bylo 15 let volně na internetu

30. 4. 2021, 10:36

Soukromé telefonní číslo na současného britského premiéra Borise Johnsona bylo po 15 let k dohledání na internetu, informují britská média. Objevilo se tam v roce 2006 v tiskové zprávě, kvůli jejímuž obsahu se novináři mohli obracet právě na Johnsona. Tou dobou působil jako poslanec a ministr ve stínovém kabinetu.

Foto: Profimedia.cz

Boris Johnson (ilustrační foto)

Článek

Když věc vyšla ve čtvrtek najevo, po vytočení čísla se ozývalo, že telefon je vypnutý a že má volající zatelefonovat znovu nebo poslat zprávu, píše BBC.

Zástupci premiérovy kanceláře se k věci ve čtvrtek odmítli vyjádřit. List The Daily Telegraph nedávno napsal, že šéf britské státní správy Simon Case doporučoval, aby si Johnson telefonní číslo změnil, protože to stávající je příliš známé.

Opoziční labouristé Johnsona kvůli nakládání s tak citlivou informací, jako je telefonní číslo, kritizují. Tvrdí, že jde o bezpečnostní riziko, příležitost pro lobbisty i vyděrače.

Johnsona čeká formální vyšetřování ohledně financování oprav jeho bytu

Minulý měsíc vyšlo najevo, že premiér Johnson si loni na začátku pandemie covidu-19 psal textové zprávy s podnikatelem Jamesem Dysonem a slíbil mu, že zařídí daně tak, jak si přeje.

Firma Dyson vyrábí kromě jiných přístrojů také plicní ventilátory. Johnson se obhajuje, že dělal všechno pro to, aby zajistil dodávky těchto zařízení potřebných pro těžce nemocné pacienty na covidových odděleních.

Reklama

Výběr článků