Hlavní obsah

Slavný šéfkuchař musel zavřít michelinskou restauraci kvůli viru

3. 2. 2014, 8:52

Slavný britský šéfkuchař Heston Blumenthal na týden uzavřel svou londýnskou restauraci Dinner, která má dvě michelinské hvězdičky. Důvodem bylo rozšíření noroviru, kvůli němuž onemocnělo 24 hostů a 21 zaměstnanců restaurace. Postižení trpěli zvracením a akutními příznaky gastroenteritidy. Informovala o tom agentura AFP.

Foto: Profimedia.cz

Heston Blumenthal

Článek

Uzavření restaurace následuje pět let poté, co epidemie noroviru z kontaminovaných korýšů přinutila Blumenthala na deset dní uzavřít jeho tříhvězdičkovou restauraci The Fat Duck v Bray západně od Londýna.

Foto: Profimedia.cz

Restaurant Dinner Hestona Blumenthala

V rozhovoru pro list Mail on Sunday Blumenthal uvedl, že rozhodnutí uzavřít restauraci vyplynulo z předchozí zkušenosti. "Teď už budu radši vždycky krajně opatrný," řekl sedmačtyřicetiletý šéfkuchař. "Mým cílem je dosáhnout dokonalosti v kuchyni a ohromit hosty chuťovými zážitky za hranicí jejich představivosti, a ne je vystavit riziku, že stráví několik ošklivých dní zvracením."

Blumenthal se v roce 2009 stal terčem kritiky, že reagoval příliš pomalu na epidemii noroviru v restauraci The Fat Duck, kde údajně onemocnělo více než 500 strávníků. Restaurace Dinner bude uzavřena týden počínaje nedělí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků