Hlavní obsah

Rowlingová žaluje Pentagon

9. 2. 2005, 9:38 – USA
Právo, rm

Čarodějnický učeň Harry Potter si už dokázal poradit s draky, mozkomory, baziliškem i samotným Voldemortem, nyní však čelí nepříteli velmi reálnému - americké armádě.

Foto: Sdružení Jesenicko

Kamenný slon pod vrcholem Králického Sněžníku

Článek

Autorka veleúspěšné románové série Jeanne Kathleen Rowlingová se soudí s velením sil Spojených států: Pentagon totiž do manuálu pro vojáky převzal bez ohledu na vydavatelská práva postavy až příliš podobné hrdinům příběhu.

V komiksových příbězích kreslených pro pobavení vojáků se sice profesor Snape změnil na Snappyho, Hermiona Grangerová na slečnu Rangerovou a profesor Brumbál na Rumpála, podobnost je ale evidentně za hranicí náhody.

Nechybí ani ústřední hrdina v kulatých brýlích, který jako by Harry Potterovi z oka vypadl. "Paní Rowlingová i společnost Warner Bros berou copyrightová práva velmi vážně," řekl jeden z agentů spisovatelky.

"Nic nekopírujeme, protože by to bylo ilegální," ohradil se mluvčí americké armády.

Reklama

Související témata:

Související články

Rowlingová dokončila šestého Harryho Pottera

21. 12. 2004, 14:29

Osmatřicetiletá Joanne Kathleen Rowlingová připravila pro své čtenáře vánoční dárek. Dokončila totiž šesté pokračování dobrodružných příběhů Harryho Pottera....

Autorce Harryho Pottera se narodilo děvče

25. 1. 2005, 9:33

Britská spisovatelka Joanne Kathleen Rowlingová, kterou proslavily knihy o chlapeckém kouzelníkovi Harry Potterovi, porodila v neděli večer třetí dítě,...

Výběr článků