Hlavní obsah

Novozélandský řidič se po nehodě se vzduchotechnikou nafoukl jako balón

26. 5. 2011, 7:02 – Wellington

Řidič nákladního vozu na Novém Zélandu upadl mezi kabinou a návěsem a narazil přitom levou hýždí na ventil brzdné hadice na tlakový vzduch. Tím začal do jeho těla proudit vzduch pod vysokým tlakem a nešťastník se začal nafukovat jako balón. O kuriózní nehodě informovala novozélandská televize TV3.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Článek

"Cítil jsem se opravdu jako panáček Michelin," uvedl podle TV3 osmačtyřicetiletý Steven McCormack. Dopadl na mosazné kování, které prorazilo jeho levou hýždi.

"Cítil jsem, jak mi proudí vzduch do těla a měl jsem pocit, že přes nohu exploduji," popisoval řidič nehodu z nemocničního lůžka ve městě Whakatane na východním pobřeží severního ostrova.

"Nafukoval jsem se jako fotbalový míč a nemohl jsem proti tomu nic dělat," vyprávěl. Jeho spolupracovníci slyšeli jeho křik a snažili se co nejrychleji uvolnit pojistný ventil, aby zastavili proudění vzduchu, uvedl zástupce přepravní společnosti.

Řidič byl okamžitě převezen s obrovským otoky a vodou v jedné plíci do nemocnice. Lékaři uvedli, že vzduch oddělil tuk od jeho svalů, ale nedostal se do krevního oběhu. McCormack dodal, že se cítil jako vepřová pečeně - křupající na povrchu, ale měkká uvnitř. Od nehody, která se stala v sobotu, prý uplynuly tři dny, než z jeho těla vzduch odešel a opět začal vypadat normálně.

Reklama

Výběr článků