Hlavní obsah

Lupiči chtěli u Milána zastavit opancéřovaný vůz hořícími auty a hřebíky, řidič je převezl

29. 1. 2020, 16:45

Pokus o loupež jako z akčního filmu se odehrál na dálnici nedaleko severoitalského Milána. Zločinci ve snaze zastavit opancéřovaný vůz postavili zátarasy z hořících aut a vysypali na vozovku hřebíky, řidič se však překážkám vyhnul. Organizátorům neúspěšného přepadení se podařilo z místa činu uprchnout, informovala agentura AFP.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Cílem měla být na dálnici A1 opancéřovaná dodávka s neznámým obsahem. Jejího řidiče krátce před půlnocí zpomalily dva kamiony, a když se je pokusil předjet, jeden z vozů do něj narazil.

„Kvůli nárazu dodávce praskla pneumatika a řidič, který si po celou dobu zachoval chladnou hlavu, spatřil sjezd na odpočívadlo, kam zabočil,” uvedl Marco Meletti, zástupce přepravní společnosti Battistoli, které vůz patří.

Na odpočívadle nejenže řidič narazil na policejní hlídku, ale také zjistil, že zločinci o něco dále v obou směrech zapálili auta a postavili z nich zátarasy.

Čin brzy ráno zkomplikoval na jednom z nejdůležitějších silničních tahů v Itálii dopravu; odklízení překážek trvalo několik hodin. Na snímcích zveřejněných italskými médii lze vidět hasiče, kteří s velkými plameny uprostřed noci zápasili.

Podobné přepadení téměř na stejném místě se stalo v listopadu 2014. Řidič pancéřovaného vozu s pěti miliony eur se tenkrát také dokázal vyhnout hořícím bariérám.

Reklama

Výběr článků