Hlavní obsah

Muž v Německu se nechal devadesátkrát naočkovat proti covidu, vydělával na tom

14. 4. 2022, 15:22

Německá policie vyšetřuje případ šedesátiletého muže z Magdeburgu, hlavního města německé spolkové země Sasko-Anhaltsko, jenž během posledních několika měsíců podstoupil až 90 očkovacích dávek proti onemocnění covid-19. Dotyčný následně očkovací průkazy prodával lidem, kteří vakcinaci odmítají, píše agentura AP.

Foto: Lynne Sladky, ČTK/AP

Ilustrační foto

Článek

Muž, jehož jméno nebylo v souvislosti s německými zákony na ochranu soukromí zveřejněno, se nechával opakovaně očkovat v různých očkovacích centrech v Sasku až do chvíle, kdy si na něj políčila německá kriminální policie.

Ta zjistila, že vystavené očkovací průkazy s oficiálním razítkem následně prodával lidem, kteří očkování odmítají.

Podezřelý podle agentury DPA nebyl zadržen, ale je vyšetřován kvůli neoprávněnému vydávání očkovacích průkazů a padělání dokladů.

Zda se až 90 dávek očkování u šedesátiletého muže nějakým způsobem projevilo na jeho zdravotním stavu, agentura neuvedla.

Podle DPA německá policie v souvislosti s paděláním očkovacích průkazů v posledních měsících absolvovala řadu razií. Souvisí to se skutečností, že množství lidí v zemi očkování odmítá, kvůli absenci covid pasů jim je však na některých místech země stále odepřena řada míst a služeb.

Reklama

Výběr článků