Hlavní obsah

Legendární mimozemšťan z Roswellu měl být ruský trpaslík stvořený Mengelem

26. 5. 2011, 15:39
Novinky, Jakub Kynčl

Oblast 51 (Area 51) ztrácí značnou část svého kouzla. Světově proslulý Roswell totiž podle nových informací sice opravdu vyšetřoval nehodu neidentifikovaného létajícího objektu (UFO), ten však nepocházel z jiné planety. A stejně tak ani jeho posádka. Tvrdí to aspoň investigativní novinářka Annie Jacobsenová, která o svých zjištěních napsala knížku.

Článek

V roswellském incidentu nefigurovali mimozemšťané, ale spíše sovětský létající koráb s groteskní posádkou trpasličích letců velkých jako malé dítě. Za jejich vývojem měl podle Annie Jakobsenové stát nacistický doktor a válečný zločinec Josef Mengele. Její kniha Area 51: An Uncensored History of America's Top Secret Military Base (Oblast 51: Necenzurovaná historie nejtajnější vojenské základny) nabízí nový pohled na to, co se na mýty opředeném místě doopravdy stalo.

V jedné z kapitol své knížky cituje autorka anonymní zdroj, který tvrdí, že Stalin najal pro své pokusy na lidech Mengeleho a následně vyslal roku 1947 speciální stroje obsazené geneticky upravenými lidmi do amerického vzdušného prostoru, aby vyvolal masovou hysterii. Podobně, jako je tomu v mnoha dalších teoriích, se Jacobsenová domnívá, že se americká vláda postarala o krycí manévr, který udělal z jižní části Nového Mexika turistickou atrakci.

Bill Lyne, který v roce 1993 vydal knihu nazvanou Space Aliens from the Pentagon (Vesmírní mimozemšťané z Pentagonu) souhlasí, že celá událost v Roswellu byla úřady úplně přetvořená, domnívá se však, že za vše může pouze americká, a nikoliv i sovětská strana. Další spisovatelé se pak přiklánějí k tomu, že UFO v Roswellu hodně vzhledově i technologicky připomínalo stroj, který plánovali masově vyrábět Němci.

Jiný autor historce o Mengelem nevěří

"Tvrdí víceméně to samé, co říkám já celou dobu. Tedy že událost v Rosswellu byl jeden velký hoax (mystifikace). Ale ty příběhy o Mengelem jsou opravdu jen snůška nesmyslů. Všichni přece vědí, že Mengele byl přivezen do Albuquerque a pracoval pro CIA, nikoliv pro SSSR," řekl Lyne pro deník Santa Fe New Mexican.

Jacobsenová, která přispívá například i do magazínu Los Angeles Times, uvedla, že jí je zcela jasné, že budou lidé vůči jejím zjištěním skeptičtí. "Mohu upřímně říci, že bezmezně věřím ve věrohodnost svého zdroje a myslím si, že je důležité, že se tato informace dostala ven. Je to totiž pouze špička obřího ledovce," dodala americká novinářka.

Reklama

Související články

Výběr článků