Hlavní obsah

James Brown nařčen ze znásilnění

7. 1. 2005, 11:41 – LOS ANGELES

Soulový zpěvák James Brown čelí nařčení ženy, která tvrdí, že ji znásilnil. Jde o jeho bývalou zaměstnankyni, kterou měl sexuálně zneužít v roce 1988.

Foto: Petr Hejna
Článek

Osmačtyřicetiletá Jacque Hollanderová pro Browna pracovala jako asistentka pro styk s médii. Po údajném násilníkovi nyní požaduje odškodnění ve výši 100 miliónů dolarů.

Žena tvrdí, že ji Brown napadl v zadní části dodávky na dálnici v Jižní Karolíně. Zpěvák ji měl přinutit k tomu, aby se vysvlékla. K hlavě jí přitom přiložil hlaveň pistole.

Hollanderová rovněž uvedla, že ji Brown tloukl. Hlavou jí prý mlátil o vnitřek auta po dobu několika hodin. Žena měla utrpět šok. Browna viní ze "znásilnění a mučení". Stížnost je nyní u soudu v Illinois.

Mediální zástupce jednasedmdesátiletého Browna nařčení vyvrátil a označil je za "absurdní". Není prý "oprávněn případ komentovat".

James Brown se během svého života dostal do křížku se zákonem již několikrát. Byl obviněn například z domácího násilí, nelegálního držení drog a zbraní. Zpěvák, který nahrál více než padesát alb, se loni léčil s rakovinou prostaty. Následná operace byla označena za úspěšnou.

Reklama

Související články

Kmotr soulu James Brown má rakovinu

10. 12. 2004, 14:11

Kmotr soulu, americký zpěvák James Brown (71) trpí rakovinou prostaty. Příští týden podstoupí nezbytnou operaci. Médiím to v pátek sdělil v písemném prohlášení...

Výběr článků