Hlavní obsah

Italský playboy prý svedl přes 6000 turistek. Zemřel na infarkt ve společnosti 23leté dívky

27. 9. 2018, 14:01

V 63 letech zemřel Maurizio Zanfanti, známější pod přezdívkou Zanza. Je považován za krále playboyů z Rimini, který v tomto italském letovisku na pobřeží Jadranu údajně svedl přes 6000 turistek. Italská média ve čtvrtek informují, že Zanfanti zemřel ve středu – příznačně v autě ve společnosti 23leté placené společnice z Rumunska. Zanfantimu se po aktu udělalo zle a rychlá pomoc, kterou žena přivolala, už jen konstatovala smrt v důsledku zástavy srdce.

Foto: Profimedia.cz

Maurizio Zanfanti se stal legendou nočního života v Rimini.

Článek

Dobová fotografie připomíná atmosféru Rimini v 70. a 80. letech, která je nenávratně pryč, napsal deník La Stampa. Byla to doba plážových povalečů, kteří pořádali hony na turistky ze severských zemí.

Přes míru opáleného dlouhovlasého Zanzy s rozhalenou košilí a zlatým řetězem kolem krku si tehdy všiml i německý bulvární list Bild, který mu věnoval článek s patrně nadsazeným titulkem „312 turistek za tři měsíce zvládl super svůdce z Rimini“.

„Všechny jsem je měl rád, byl jsem milý a všímavý,“ řekl o svedených turistkách Zanfanti, který každé léto slavil úspěch u 150 až 200 žen. Rekordního počtu prý dosáhl v roce 1985, kdy svedl 207 turistek. „V červnu a červenci se dají v klidu zvládnout dvě (za den),“ řekl Zanza. „V srpnu dokonce i čtyři: jedna dopoledne a tři večer,“ dodal.

Riminský svůdce se soustředil zejména na ženy ze Skandinávie, Italky prý přenechával svému bratrovi. Italské deníky opakují historku o muži z Rimini, který se vydal na dovolenou do Švédska, kde na nočním stolku jedné ženy narazil na fotografii Zanfantiho.

Bouřlivá léta se podle všeho zpomalila v roce 1988, kdy Zanza svedl pouze 120 žen. Atmosféru prý zkazila psychóza spojená s nemocí AIDS a z města se také přesunula gay scéna, která do té doby byla nedílnou součástí riminského nočního života.

Reklama

Související témata:

Výběr článků