Hlavní obsah

Hodiny věnuje tomu, aby dal zelenině tvar. Profesionální dýňový sochař

17. 10. 2022, 11:47

Živit se dá různým způsobem, stejně jako umění lze najít v čemkoliv. Gus Smithhisler je profesionálním sochařem. A to ne jen tak ledajakým. Materiálem, který pro své výtvory používá, jsou dýně.

BEZ KOMENTÁŘE: Profesionální dýňový sochař tráví hodiny úpravou zeleninyVideo: AP

 
Článek

Socháním dýní se muž z Columbusu v americkém Ohiu živí už 20 let. Z populární oranžové zeleniny už vymodeloval podobizny smrťáka i Santa Clause. Některé z jeho soch byly pořádně objemné a zabraly mu několik hodin práce.

Dva dny se věnoval své dosud největší – vlkovi vyjícímu na měsíc. Tato skulptura vážila přes 800 kilogramů. Gusovým cílem je nyní vytvořit sochu, která bude vážit tunu.

„Pěstuji dýně pro zábavu a některé z nich posílám do soutěží. Většina jich váží okolo 200 kilo, ale některé dosahují hmotnosti až 900 kilogramů,“ svěřil se pro agenturu AP sochař.

Na podzim ho čeká nejvíce práce, když se blíží Halloween. Oblíbený svátek se ve Spojených státech nese ve znamení oranžové zeleniny a sladkostí. Ale není to jediné období, kdy Gus tvoří. Objednávky mu pravidelně zasílá například Zoo v Columbusu, Garfieldův park v Chicagu a celá řada dalších institucí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků