Hlavní obsah

Herec Roman Štolpa promluvil o závislosti na alkoholu i pobytu v léčebně

25. 1. 2010, 12:45 – Praha
Novinky, Gabriela Wolfová

Herec Roman Štolpa (45) strávil tři měsíce v psychiatrické léčebně kvůli závislosti na alkoholu. Stále chodí na sezení k psychiatrovi v Nemocnici U Apolináře a na alkohol prý absolutně nemá chuť.

Článek

"Cítím se naprosto skvěle, výborně," řekl Novinkám herec Roman Štolpa, který se před Vánoci vrátil po třech měsících z psychiatrické léčebny v Kroměříži, kde se léčil ze závislosti na alkoholu.

"Nejdůležitější je to rozhodnutí, pak už to je v pohodě. Věděl jsem, že už jsem na tom s alkoholem tak špatně, že to takhle dál nejde. Pronásledovaly mě deprese takovým způsobem, že se to už nedalo ustát," vysvětluje Štolpa.

Od svého propuštění z léčebny prý chuť na alkohol nepocítil. "Je možný, že po letech přijde, ale musím říct, že zatím je to v pohodě. Není to o prosté vůli přestat. Ta k ničemu nepomůže. Chce to změnit názor na sebe, myšlení...," prozrazuje herec.

Nadále chodí k psychiatrovi do Nemocnice U Apolináře. "Pořád člověk dělá kroky, které jsou mu doporučeny. Není to o tom, že bych vylezl z léčebny a řekl si, že jsem  vyléčenej a v pohodě. Tak to není. Stále chodím na sezení," dodal.

Momentálně Štolpa žije se svojí exmanželkou a tak se denně vídá se svými dvěma syny Matějem a Jakubem. Bohužel nejmladšího potomka, dceru Agátu (2,5 roku), kterou má s herečkou Markétou Plánkovou, nevídá.

"S Markétou se dohadujeme, abych holčičku mohl vidět. Zatím doufám, že to vyřešíme lidsky, jinak bohužel budeme muset jít k soudu," říká.

Od návratu z léčebny dceru neviděl. "Snažíme se zkontaktovat. Uvidím, jak to půjde dál. Agátka mi samozřejmě moc chybí a budu šťastnej, když jí co nejdříve uvidím," dodal herec.

Reklama

Výběr článků